«Межигірці» заробили на залізниці вже 3 мільярди
01.03.2012   //   84 Переглядів

ДП «Дарницький вагоноремонтний завод» 24 лютого за результатами тендеру уклало низку угод на придбання запчастин вантажного вагона на загальну суму 396,77 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Більшість підрядів на суму 394,61 млн грн. отримало ТОВ «ТД «Укртранс». Єдиним конкурентом компанії було ТОВ «Українська перевізна компанія».

ТОВ «Торговий дім «Укртранс» було засновано в 2006 році під час другого уряду Віктора Януковича. Засновником компанії було ТОВ «Акваторія-тур плюс» з групи Антона Пригодського. В 2010 році «ТД Укртранс» було переєстровано на Наталю Рожкову, відому як член ревізійної комісії ПАТ «Укртранслізинг» і заступник директора з правових питань в Корпорацiї «МПС».

В свою чергу власниками ТОВ «Українська перевізна компанія» через ланцюжок компаній є «Укртранслізинг» і ТОВ «Донбаське промислово-транспортне підприємство». Остання компанія в свою чергу має засновниками ТОВ «СПС-груп» і ТОВ «Укрпромінвестактив», причетні до облаштування резиденції «Межигір’я», і компанії «Сервіс-охорона-транспорт», «Еспосто» і «Транспорт і сервіс» з групи Пригодського.

З врахуванням цієї закупівлі, після призначення Володимира Козака керівником «Укрзалізниці» навесні 2011 року, «ТД «Укртранс» виграв залізничні тендери на суму 3 049,68 млн грн.

Ще один підряд вартістю 2.16 млн грн. отримало ТОВ «Промекспосервіс». По цьому лоту була також пропозиція вартістю 920 тис грн. від ПП «Луганськдоркомплект». Однак вдвічі дешевша пропозиція була відхилена через те, що вона не відповідає змінам до документації конкурсних торгів. В чому саме полягала невідповідність конкурсний комітет ДРВЗ не повідомив. Засновником ТОВ «Промекспосервіс» є мешканець Дніпродзержинську Олександр Терепень.