Для обігріву квартир газ коштує втричі дешевше, ніж для бюджетників і промисловців
Ряд виробників теплової енергії 23 січня уклали угоди з НАК «Нафтогаз України» на постачання в 2012 році природного газу по 1309,2 грн. за тисячу кубометрів. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».
ПАТ «Черкаське хімволокно» законтрактувало 143 млн м3 природного газу на 187,22 млн грн. ТОВ фірма «ТехНова» (Чернігів) за 164,44 млн грн. законтрактувало 125,6 млн м3 газу. ТОВ «Сумитеплоенерго», яке контролюється «ТехНовою», за 139,82 млн грн. законтрактувало 106,8 млн м3.
Газ придбано для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням та релігійним організаціям. Вартість газу склала 1309,2 грн., або $163,65 за тисячу кубометрів. Це втричі дешевше, ніж ціна газу для промислових підприємств та крупних виробників теплової енергії для постачання тепла бюджетним організаціям – $493 за тисячу кубометрів.
«Ціна природного газу, що використовується для потреб населення, для вироблення теплової енергії на потреби населення, не відповідає ціні імпортованого природного газу, придбаного Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» за зовнішньоекономічними контрактами. Тому, постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.09 № 49 «Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації НАК «Нафтогаз України» різниці між цінами закупівлі імпортованого природного газу та його реалізації суб’єктам господарювання для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням» для НАК «Нафтогаз України» передбачена відповідна компенсація з Державного бюджету України» – йдеться в обґрунтуваннях закупівель газу для сумської, чернігівської та черкаської компаній.
За даними ЗМІ, в 2011 році понад 50% ПАТ «Черкаське хімволокно» отримали структури російського мільярдера Михайла Фрідмана («Альфа-груп»), оскільки попередні власники з групи Олександра Ярославського не змогли розрахуватись за кредитом з «Альфа-банком». «Черкаське хімволокно» випускає продукцію для виробництва автомобільних шин.
ТОВ «ТехНова» контролюється кіпрською компанією «Лодтауе холдінгс лімітед» та офшором з Віргінських островів «Флосбер корпорейшнс лімітед». Контроль над фірмою належить екс-нардепу від НУНС Анатолію Шкрібляку.