Зачищають офшорні сліди від бурової вишки і вертолітного майданчику до Януковича і Бойко
24.01.2012   //  

Почалось замітання офшорних слідів від бурової установки для України до реальних одержувачів дельти у розмірі $150 млн. Про це пише Ігор Луценко в «Українській правді».

У системі розкриття інформації щодо британських компаній з’явилися повідомлення, що Milltown Corporate Services Ltd та Ireland&Overseas Acqusitions Ltd було виведено з числа засновників «Fineroad Business LLP» – фірми яка є інвестором будівництва вертолітного майданчику для Віктора Януковича поряд з Верхвоною Радою в Києві.

Місце белізьких офшорок зараз зайняли сейшельські – Intrahold A.G. та Monohold A.G. За даними одного з британських довідників компаній, обидві ці компанії зареєстровані за однієї і тією ж адресою: 1st Floor Dekk House Zippora Street, Province Industrial Estate, Mahe, Seychelles.

Також в січні аналогічну операцію зі зміни засновників провели з багатьма іншими компаніями, котрі були зареєстровані у будинку 82 вулиці Whitchurch у столиці Уельсу, де зареєстровано фірми «Fineroad» та «Highway Investment Processing LLP» (продавець першої бурової установки «Чорноморнафтогазу» вартістю $400 млн, з яких вартість вишки від виробника складає лише $250 млн).

Майже одночасно з’явилася новина про ліквідацію компанії Highway Investment Processing LLP, котра належить тим фірмам, що їх вивели із засновників закордонного інвестора вертолітного майданчика. Можна припустити, що зараз зачищають увесь ланцюжок компаній, чиї імена звучали у скандалі з продажем бурової платформи.