Міністр Тимошенко з донецькими партнерами заробив 20 мільйонів на збагаченні вугілля
10.01.2012   //   67 Переглядів

ДП «Орджонікідзевугілля» 29 грудня уклало угоду з ПрАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Вуглегірська» на послуги зі збагачення 670 тис тон вугілля вартістю 21,44 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Торги проведено по неконкурентній процедурі закупівлі «в одного учасника», оскільки ПАТ «ЦЗФ «Вуглегірська» визначена Міністерством енергетики та вугільної промисловості як єдина для збагачення рядового вугілля марки П (0-200) ДП «Орджонікідзевугілля». ЦЗФ «Вуглегірська» побудована для збагачення рядового вугілля держпідприємства «Орджонікідзевугілля». Запущена в експлуатацію в 1956 році, одночасно із СП «Шахта «Вуглегірська». ЦЗФ розміщена із СП «Шахта «Вуглегірська» на одному промисловому майданчику і пов’язана з нею загальним технологічним ланцюгом, шахта і ЦЗФ не можуть функціонувати окремо. СП «Шахта «Булавінська» пов’язана з ЦЗФ технологічним транспортом, що робить неможливим відвантаження рядового вугілля в іншому напрямку.

За даними SMIDA, станом на третій квартал Міністерству вугільної промисловості належить 41% акцій ПрАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Вуглегірська». 59% акцій належить ТОВ «Науково-комерцiйна виробнича фiрма «Вектор 27». Ця компанія заснована Юрієм Проданом, міністром палива та енергетики в уряді Юлії Тимошенко, а також трьома донецькими бізнесменами: Олегом Набієвим (депутат Донецької облради від Партії регіонів, президент української федерації Косікі каратедо), Владиславом Коняхіним з Макіївки та Олегом Жебським (комерційний директор ВАТ «Донбасенерго»).