Москаль прочитав ще одну новину «НГ». Знайшов 70 мільйонів
19.12.2011   //  

Народний депутат  Геннадій Москаль  прислухався до прохання «Наших грошей» читати нас частіше. Нам на радість, і на горе ЄДАПСу . Стосовно першої новини, нагадаємо,  він  подав запит в Генпрокуратуру, а тепер вирішив порахувати, скільки ж ця прекрасна структура на нас заробляє.

Нагадаємо, що кілька днів тому «Наші гроші» повідомили, що  ЄДАПС отримав  від Міністерства внутрішніх справ 15 млн. грн. на друк  100 000 паспортів, тобто по 150 грн. за штуку.

Ніхто , ясна річ, не торгувався, цитата:  «інші потенційні виробники відмовились від цього підряду»:).

Москаль не полінувався,і обдзвонив подібні структури за кордоном. Виявились кумедні речі: ЄДАПС друкує паспорти вдвічі дорожче, ніж британські фірми. Та ще й гіршої якості.

Слово депутату:

« У телефонному режимі я звернувся до більшості провідних закордонних підприємств –виробників закордонних паспортів і з’ясував, що вартість одного чистого бланку паспорта з усіма формами захисту, які пройшли сертифікацію в ІКАО, в різних країнах складає від двох до двох із половиною доларів США. Для прикладу, Молдова напряму закуповує чисті бланки закордонних паспортів у Англійської фірми “DELARUE” за ціною 2,5 долари США. Що ж до вартості полікарбонатної плівки, яка використовується в Україні для нанесення інформації та фото на закордонні паспорти, то вона складає, в залежності від фірми виробника, з доставкою в Україну та сплатою всіх необхідних платежів, від чотирьох до шести євро. Таким чином, якщо б Україна закуповувала чисті бланки із захисною полікарбонатною плівкою за кордоном, один паспорт обходився б їй у 78,5, а не в 150 гривень бюджетних коштів. Звідки взялася цифра 150 грн. – невідомо, її немає в жодному офіційному документі чи постанові Кабміну.

З усього цього напрошується тільки один висновок – на кожному закордонному паспорті з бюджету України крадеться 71,5 грн. Враховуючи те, що в рік видається близько мільйона закордонних паспортів, сума втрат Державного бюджету складає 71 500 000 грн. Куди йдуть ці кошти,” Вісник державних закупівель”, на жаль, не пояснює.

І ще один нюанс. Кожен громадянин, що вже отримав закордонний паспорт, може переконатися в недоліках полікарбонатної плівки, яка передає фото та інформацію лише в чорно-білому кольорі, і яка, за даними Європолу, найлегше підробляється».

Наприкінці народний депутат повідомив, що він скерував чергові запити  в Генпрокуратуру і інші відомства. Чекатимемо з нетерпінням. А щоб чекання не було втомливим, обов’язково напишемо щось ще. З хорошим читачем – воно завжди веселіше.