«Голден Деррік», від якого відхрещується Ставицький, отримав в розпорядження 15% території Полтавщини
09.12.2011   //  

Нафтогазодобувна перевага групи «Приват» добігає кінця. Місце фаворита посяте компанія «Голден Деррік», яка готується отримати до кінця року дозволи на розробку трьох десятків нафтогазоносних зон площею понад 15% від усієї території Полтавської обл. Про це пише Дмитро Рясний в «Діловій столиці».

Кілька тижнів тому Полтавська облрада погодила видачу «Голден Дерріку» спецдозволів на сейсморозвідку в форматі 3D на Філенківсько-Черняхівській, Свистунковсько-Рашівській та Морозовсько-Савинській нафтогазоносних площах. В цей же час «Голден Деррік» отримав на цю розвідку 370 млн грн. від НАК «Надра України». Загалом облрада протягом останніх місяців видала цій фірмі дозволи на розробку 29 нафтогазоносних площ.

За даними джерела в облраді, «Надра України» плануються вкласти розвідку надр в регіоні 1,2 млрд грн. Тобто мова йде про державне фінансування для приватної компанії, яка отримала дозволи на розвідку.

Проте голова Державної служби геології та надр Едуард Ставицький заперечує цей момент. За його словами, розробка цих родовищ буде фінансуватись приватними інвесторами. Також Ставицький вирішив заперечити свою причетність до «Голден Дерріку».

«Якщо мої родичі і були колись засновниками в даних компаніях, то це не має до мене жодного стосунку. У мене велика сімя, але ні у мене, ні у членів моєї родини немає жодної свердловини в цій країні і найближчому майбутньому не передбачається», – заявив Ставицький щодо причетності його батька до ланцюжка засновників, який приводить до кіпрського офшору «Hartlog limited», що володіє двома третинами «Голден Дерріку». Ще третина статутного капіталу фірми належить «Надрам України». Причому формування матеріальної бази «Голден Дерріку» і збільшення частки кіпрської фірми в капіталі «Голдену» (спочатку держава і кіпріоти були 50:50) відбулось в 2007 році, коли Ставицький очолював ті самі «Надра України».