Топ-10 крутих тачок для державних клерків
18.11.2011   //   399 Переглядів

Найдешевша іномарка, придбана держструктурою в останні місяці, коштує майже $50 тисяч. Найдорожча – понад мільйон. Автомобільний хіт-парад «Наших Грошей».

Наприкінці червня Микола Азаров на телекамери хвалився тим, що героїчно зупинив придбання якогось крутого авто для Київського міського центру зайнятості. «Навіть не мрійте про купівлю персонального автотранспорту, поки ми не вирішимо найгостріші потреби людей», – грізно сказав Микола Янович на телекамери.

«Наші Гроші» перевірили обіцянку, тобто цяцянку.

Придбаних після прем’єрської заяви тачок з головою вистачить аби переконатись в тому, що Микола Янович живе на іншій планеті. У повному відриві від власного державного апарату.

Наш хіт-парад зібрано з оголошень про закупівлю автомобілів органами влади та держпідприємствами, опублікованих в «Віснику державних закупівель» з липня по сьогоднішній день. В рейтинг не потрапили десятки автомобілів, придбаних у цей період, але дешевих від 392 тис грн., що виявилось найменшою ціною пафосу з нашого хіт-параду. Сподіваємось, що хоча б ілюстрований рейтинг відкриє очі Миколі Азарову.

1 050 млн грн. – позашляховик Mercedes GL-Class GL 450 AT standart для ВП «Южно-Українська АЕС»

 

 

 

 

800 тис грн. – BMW X5 для харківського ДП «ТЕЦ-2 «Есхар»

 

 

 

 

645 тис грн. – Audi A6 2.8 FSI Quattro для ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г. Івченка.

 

 

 

 

613 тис грн. – Mercedez-Benz Viano для управління головного Каховського магістрального каналу Держагентства водних ресурсів України.

 

 

 

 

594 тис грн. – Toyota Sienna 3,5 AWD Limited для РП «Курортно-оздоровчий комплекс «Росія» (Крим).

 

 

 

 

486 тис грн. – Toyota Camry 2011 NEW та Toyota Land Cruiser 200 LUX для КП «Автопідприємство по обслуговуванню облради та облдержадміністрації» (Одеса). В цьому випадку Одеська ОДА повідомила тільки загальну ціну двох придбаних авто – 972 тис грн., яку для рейтингу ми поділили на два.

 

 

 

483 тис грн. – мікроавтобус Volkswagen Caravelle для Нацбанку України.

 

 

 

 

480 тис грн. – Toyota Land Cruiser 200 Lux 4.7 та Toyota Camry Comfort 2,4 для ВП «Запорізька АЕС». Атомники також не повідомили ціну окремих авто, давши в оголошенні загальну вартість двох «тойот» 960 тис грн.

 

 

 

 

432 тис грн. – мікроавтобус Volkswagen Crafter 50 для ДО «Автобаза Державного управління справами».

 

 

 

 

392 тис грн. – Toyota Camry Premium, 3,5L, 6AT для філії УМГ «Черкаситрансгаз» ДК «Укртрансгаз».

 

 

 

 

Ми не включали сюди авто, завуальовані орендою. Наприклад міністр культури Михайла Куліняк за один робочий день їзди на Volkswagen Phaeton платить майже 2 тисячі гривень. І техобслуговування крутих тачок не включали. Хоча інколи, як у випадку з «Енергоатомом», ремонт одного «мерседеса» коштує близько 200 тисяч гривень. А це ціна нової іномарки рівня Hyundai, доволі хорошого як на пересічних українців.

Але пересічні українці чують від голови уряду Миколи Азарова зазвичай одне: в казна – порожня як бубон, на пенсії не вистачає.

Тож нагадаємо голові уряду постанову Кабінету міністрів від 22 жовтня 2008 р. №943. Хоч вона підписана ще Юлією Тимошенко, але Микола Янович теж з нею прекрасно знайомий. Його уряд вже 18(!) разів вносив в неї зміни. Якщо коротко, то сенс постанови такий – державним органам заборонено купувати автомобілі, меблі, мобілки, ноутбуки і ремонт кабінетів за гроші з державного бюджету (частини постанови щодо цього – нижче).

Звичайно, від автомобільного хіт-параду Азаров може відмахнутись з огляду саме на цю постанову. Бо вона забороняє купувати тачки лише державним органам і лише за бюджетні гроші. А державним і комунальним підприємствам за власні кошти – скільки завгодно.

Але варто пам’ятати – держбюджет наповнюється в тому числі за гроші держпідприємств. І на страшному суді таких питань задавати не будуть. Там швидко розбираються, хто на чию кишеню працював.

Юрій Ніколов, «Наші Гроші»

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А від 22 жовтня 2008 р. N 943

Про економію бюджетних коштів, передбачених для утримання органів державної влади  та інших державних органів

ЗАХОДИ щодо економного та раціонального використання  бюджетних коштів, передбачених для утримання  органів державної влади та інших державних органів

Найменування заходу Строк виконання
1. Припинити придбання автотранспорту (крім транспортних засобів спеціалізованого призначення для потреб органів внутрішніх справ, органів та установ державної кримінально-виконавчої служби, МНС, Управління державної охорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держфельдслужби, автотранспорту органів рибоохорони, автотранспорту для обслуговування Апаратом Верховної Ради України іноземних делегацій та транспортних засобів для забезпечення Державним управлінням справами іноземних делегацій), меблів (крім випадків придбання меблів для новоутворених і збільшення чисельності працівників усіх бюджетних установ, а також придбання меблів для приміщень після проведення в них капітального ремонту чи реконструкції), мобільних телефонів, ноутбуків та проведення ремонтів кабінетів (крім ремонту приміщень, в яких розміщено Укрдержреєстр та Держінформнауки) за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету до 2012 року