Кернес купив в Чехії списані трамваї, накрутивши по дорозі до Харкова ціну в п’ять разів
14.11.2011   //   56 Переглядів

Чеські трамваї, нещодавно придбані Харковом, виявились списаними через те, що від’їздили граничний кілометраж. Також їх ціна в момент продажу в Чехії була набагато нижчою від тієї, про яку повідомили харківські чиновники. Про це повідомляє «Главное».

Журналісти чеського видання «Пражский экспресс» на прохання харківських колег довідались в транспортному управлінні Праги про те, що Харкову були продані трамваї  на загальну суму 700 тис. крон (без ПДВ). Вказана сума становить приблизно 28 тис. євро або трохи більше 300 тис. гривень. Іншими словами, вартість одного вагона становить 30 тис. грн., а не 150-160, як про це заявив журналістам директор Департаменту транспорту і зв’язку Харківського міськвиконкому Сергій Дульфан.

За інформацією Транспортного підприємства чеської столиці, трамваї були списані через те, що від’їздили граничний кілометраж (пробіг), відведений для пасажирського транспорту, і їхня подальша експлуатація в Чехії була просто неможлива.

«Купивши чеський трамвай за 150 тис. грн., ми не ставимо нові колеса й економимо 40 тис. грн. на їхній заміні. Єдине, що потрібно замінити, – візок, до якого кріпляться колеса, бо у Європі трамваї їздять по більш вузькій колії. З економічного погляду це набагато вигідніше, ніж закуповувати абсолютно новий рухомий склад», – сказав Дульфан.

Він також підкреслив, що вартість одного нового чеського трамвая – близько 5,5 млн. грн. Вартість нового трамвая харківського виробництва – 2-2,2 млн. грн. Термін експлуатації чеських трамваїв – 15 років, з урахуванням того, що кожні 5 років вагони трамваїв будуть проходити капітальний ремонт.