Пам’ятник в Донецьку подорожчав на 1,7 мільйона, бо його забули… позолотити
11.11.2011   //   96 Переглядів

Управління капітального будівництва Донецької міськради 8 листопада уклало угоду з ТОВ «Укрбілдінг корпорейшн» на додаткові роботи з реконструкції пам’ятника «Жертвам фашизма» з благоустроєм прилеглої території в Ленінському районі. Вартість угоди склала 1,71 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», оскільки ТОВ «Укрбілдінг корпорейшн» в липні 2011 року отримало підряд на реконструкцію пам’ятнику вартістю 4,48 млн грн. по процедурі відкритих торгів.

«В ході проведення робіт з реконструкції пам’ятника та благоустрою прилеглої території було з’ясовано, що проектом не враховано деякі важливі додаткові види робіт: встановлення системи відеоспостереження, влаштування фонового озвучування та архітектурного освітлення, влаштування поливального водопроводу, золочення елементів пам’ятника, встановлення вузлу обліку з газу, що необхідно для цілосної та якісної експлуатації об’єкту», – йдеться в обґрунтуванні.

За даними «Сегодня», компанія «Укрбілдінг корпорейшн» Валентина Мітіна і Ігоря Каткова входить в корпорацію DMS.

Фотографія пам'ятника, зроблена в 1979 році. Пілони ще облицьовані червоним гранітом

«Жертвам фашизму» — пам’ятник у Донецьку, встановлений на честь загиблих в Великій Вітчизняній війні. Монумент. Знаходиться в Ленінському районі Донецька, по Ленінському проспекту, біля Палацу культури металургів. Під час окупації Донецька німецькими військами на території Палацу культури металургів і прилеглих до нього територіях був створений концтабір для радянських військовополонених, в якому містилося понад 25 тисяч осіб. Померлих ховали в парку біля Палацу культури металургів. На місці могил був встановлений невеликий скульптурний пам’ятник.

В 1956 році жителями Донецька на місці могил загиблих було насипано пагорб. В 1965 році до 20-річчю Перемоги над Німеччиною на пагорбі встановили монумент «Жертвам фашизму». Автори монумента — скульптор Леонід Артемович Бринь і архітектор Юрій Можчіль. Щорічно біля монумента святкуються День перемоги та День звільнення Донбасу.

Зйомки пам’ятника увійшли у фільм-концерт 1970 року за участю Тамари Міансарової «Сонячна балада».

Пам’ятник являє собою три дванадцятиметрових пілони, які об’єднані між собою бронзовим вінком. Наверх пагорба зроблено 50 сходинок. Між пілонами був розташований вічний вогонь (запалювали його лише під час свят). У 2007 році вандали зруйнували вічний вогонь. Спочатку пілони були облицьовані червоним гранітом, але з часом гранітні плити почали відвалюватися й облицювання було замінено на алюмінієвий металопрокат.

2006 рік

2011 рік

Фото Андрія Бутко, Вікіпедія, “Сегодня