Обездолені «Епіцентр» і «Фокстрот». Патріарх Кирило вирішує проблеми з наїздами на бізнес
04.11.2011   //  

У будівельного гіпермаркету «Епіцентр» затримки з товаром і обшуки, а проти магазину електроніки «Фокстрот» відкрили кримінальну справу. Разом з тим патріарх Московський і всія Русі Кирило вже нібито має позитивний досвід вирішення проблем українського підприємця, якому за допомогою голови Руської православної церкви вдалось відбитись від пропозиції поділитись бізнесом, рекламує патріарха Марина Петик в газеті «Сегодня».

У «Епіцентр», який належить родині секретаря Київради Галини Гереги, співробітники СБУ нагрянули 7 вересня. Розбивши двері і вклавши охоронців на підлогу, вони увірвалися в головний офіс і вивезли звідти кілька машин документів. За словами джерел видання, цього СБУ здалося мало.

«Вони поверталися ще раз, забрали ще машину документів. Кажуть, що в магазинах знайшли кілька фур з контрабандою. Правда, контрабандою у нас торгують багато, але не до всіх приходять маски-шоу», – розповідають джерела.

Одна з головних версій події – у сім’ї секретаря Київради хочуть відібрати прибутковий бізнес.

«Зараз існує кілька бригад впливових бізнесменів, за якими стоять впливові депутати. Вони спочатку з допомогою правоохоронців створюють бізнесу проблеми, а потім посилають посередників, які за частку в бізнесі пропонують вирішити проблему. Такі посередники в гості до «Епіцентру» вже приходили. Але поки Герега від них відмовилася. Далі вже може з’явитися і найголовніша людина, від чиїх послуг буде відмовитися не так-то просто», – розповіло джерело, близьке до «Епіцентру».

В самому магазині на цю тему розмовляти відмовляються. А Герега каже, що до бізнесу вже не має ніякого відношення.

Друга мережа, яку відвідали силовики, – «Фокстрот». До них з обшуками нагрянула міліція 22 вересня. «Справа серйозна. Але там є і економічна складова, і злочин проти особистості. Поки вивчаємо підприємства, через які переводилися в готівку кошти, джерела надходження товарів. Там замішані великі грошові потоки, через які і виникали конфлікти», – сказав начальник головного слідчого управління МВС Василь Фаринник.

У самому «Фокстроті» ситуацію не коментують. Неофіційно говорять, що це теж запрошення «поділитися бізнесом».

Разом з тим, у середовищі київських бізнесменів ходить слух, що єдиний, хто може допомогти врятуватися від наїзду, – це православна церква і патріарх Кирило. З вуст у вуста передається історія власника одного з великих київських заводів (видатного мецената православної церкви), до якого нібито також прийшли з пропозицією «поділитися». Він оббивав багато порогів, але його проблему ніхто не взявся вирішувати. Нарешті, від відчаю він звернувся до патріарха Кирила і буквально через декілька днів його залишили в спокої.

«Я не знаю ситуації навкруги саме цих фірм. Але якщо справа права, якщо людей дійсно несправедливо кривдять, то патріарх Кирило може заступитися за них. Прецедент був, коли до патріарха звернулися українські хіміки. І він допоміг налагодити кооперацію між російськими і українськими хіміками. Допомога безвідплатна, звичайно», – говорить керівник Асоціації православних експертів Кирило Фролов.