Табачник таки купив комп’ютерів для шкіл на 100 мільйонів
03.11.2011   //   67 Переглядів

ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки, молоді та спорту України 31 жовтня за результатами тендеру уклав низку угод на придбання комп’ютерних комплексів для кабінетів інформатики та мобільних комп’ютерних комплексів на загальну суму 104,70 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Волинська, Житомирська, Київська, Рівненська, Чернігівська області та м.Київ отримають від ПрАТ «Інформаційні комп’ютерні системи» 170 комплексів за 12,93 млн грн.

Ця ж фірма за 13,80 млн грн. поставить 177 комплексів в Крим, м.Севастополь, Вінницьку, Одеську, Кіровоградську, Черкаську, Миколаївську, Херсонську, Хмельницьку області і 200 комплексів в Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Чернівецьку області за 14,70 млн грн.

АР Крим, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська, Черкаська області, м.Севастополь отримають від ТОВ «Енглер» 93 комплекси за 13,20 млн грн. Від цієї ж фірми отримають 95 комплексів Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Харківська області за 13,48 млн грн.

ТОВ «БМС Техно» за 12,59 млн грн. поставить 175 комплексів в Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Полтавську, Харківську, Сумську області. Ще 12,35 млн грн. фірма отримає за поставку 87 комплексів в  Волинську, Житомирську, Київську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Чернігівську області та м.Київ.

Також Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька області отримають 82 комплекси від «БМС Техно» за 11,64 млн грн.

Нагадаємо, раніше народні депутати Андрій Шевченко, Євген Суслов, Володимир Ар’єв, Ірина Геращенко та Юрій Стець від БЮТ-Б та НУНС вимагали від прем’єр-міністра та генпрокурора скасувати цю закупівлю комп’ютерів. На думку нардепів, які послались на анонімних експертів, в міністерстві Дмитра Табачника так виписали тендерну документацію, що під неї підходять застарілі моделі комп’ютерів. А це може «містити корупційну складову».

Також депутати вказували на те, що Міносвіти не врахувало напрацювань профільного Національного проекту «Відкритий світ», очолюваного Ігорем Курусом. Нагадаємо, відомство Куруса планувало створити загальнонаціональну навчальну комп’ютерну систему для середніх шкіл вартістю 4,7 млр грн. Однак уряд в проекті бюджету на 2012 рік кошти на це не виділив.