Від «Лівели» тримільярдний слід веде через Зубика до керівництва Партії регіонів і фінансування виборів?
24.10.2011   //  

Між скандально відомим імпортером палива «Лівела» і народним депутатом від Партії регіонів Володимиром Зубиком знайдено ще один зв’язок. Про це йдеться в статті Дмитра Гнапа, Олександра Акименко та Анни Бабінець (ТВі) в «Українській правді».

У другому півріччі 2010 року відомі трейдери самі купували пальне за кордоном, потім приїздили в полтавський офіс «Лівели», яка мале судове рішення щодо можливості здійснювати експортно-імпортні операції з паливом без сплати будь-яких податків та мит, і укладали з нею дві угоди. За першою угодою, куплені, наприклад в Литві, нафтопродукти продавалися фірмі перед українським кордоном. За другою угодою, це пальне, одразу після того, як воно перетнуло кордон, «Лівела» тут же повертала трейдеру назад. За таку послугу, фірма брала 70% від суми заощаджених податків – приблизно 250 доларів на тоні бензину. Після того, як море пального було розпродано, а гроші переведені на рахунки інших структур, «Лівелу» ліквідували. Загадкова фірма просто розчинилася в повітрі, не сплативши до бюджету понад податків на 3 млрд грн.

ЗМІ неодноразово писали, що справжнім господарем «Тайстри» та її дочірньої фірми «Лівела» – є народний депутат від Партії регіонів Володимир Зубик. Сам Зубик все заперечує: «Я займався продажем нафтопродуктів сім років тому. Зараз відношення до цього бізнесу не маю».

Але автори вказують, що компанія «Інтергал-Буд», причетність Зубика до якої особливо не приховується, за останній рік розгорнула бурхливу діяльність. Компанія споруджує два десятки об’єктів в столиці та на Західній Україні. Перлина будівельного бізнесу «Інтергалу»: житловий комплекс «Паркові Озера», розташований в Києві на Лівому березі. На сайті комплексу замовником будівництва значиться ТОВ «Максимум». В будівельних ліцензіях «Максимуму», які викладені вказана адреса фірми: м. Кременчук, вул. Гвардійська 4. Cаме за цією адресою зареєстроване СП «Тайстра» та ще з десяток її дочірніх структур, що входять до описаної схеми безмитного імпорту нафтопродуктів.

Згідно з рішенням Автозаводського районного суду Кременчука, право не платити податки отримала україно-польське СП «Тайстра», а й всі її дочірні компанії – серед них і «Лівела».

У Верховній Раді навесні було створено Тимчасову слідчу комісію, яка розслідувала діяльність «Лівели» і «Тайстри». На чергове засідання комісії в липні прийшов молодий львівський адвокат Назар Городецький, який назвався юридичним представником «Лівели».

Назар Городецький, одночасно, є:

  • директором компанії «Інтергал-Буд»
  • юристом «Лівели»
  • помічником народного депутата Володимира Зубика
  • а в минулому, навіть був директором «Тайстри».

Автори ще не отримали беззаперечні докази участі вищого керівництва держави в цій масштабній афері, але звертають увагу на невипадковість зв’язків між ними:

  • Згідно з даними Енергетичної митниці, «Лівела» і «Тайстра» активно імпортували пальне в 2004-му, 2007-му та 2010-му роках. Саме в ці роки прем’єр-міністром або президентом був Віктор Янукович.
  • Влітку ж 2010-го року Партія регіонів почала готуватися до місцевих виборів. Штаб партії очолював перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв. Виборча кампанія – витратна річ. Володимир Зубик раніше вже допомагав Андрію Клюєву. Так, в 2007-му році Клюєв був відповідальним за формування так званої «широкої коаліції», куди Зубик перейшов першим з депутатів.
  • За даними Енергетичної митниці, «Лівела» почала імпортувати пальне в Україну в серпні 2010-го року. Через місяць в Україні офіційно розпочалась офіційна виборча кампанія з обрання депутатів та голів місцевих рад.
  • Місцеві вибори офіційно закінчилися 3-го листопада 2010 року. 23-го листопада, як повідомили митники, «Лівела» припинила імпортувати пальне в Україну.