Перші два мільйона на рятування ведмедів в Закарпатті освоїть житомирська фірма мешканки Херсону
27.09.2011   //  

Національний природний парк «Синевир» Міністерства охорони навколишнього природного середовища України за результатами тендеру 19 вересня уклало угоду з ПП «БудМаксПлюс» на будівництво реабілітаційного центру для бурого ведмедя в національному природному парку «Синевир» (І етап). Вартість угоди склала 1,92 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Засновником житомирського ПП «БудМаксПлюс» є мешканку села Новокаїри Херсонської області Лариса Григорян. Протокол розкриття конкурсних пропозицій всупереч тендерному законодавству на сайті ВДЗ не опубліковано.

Конкурсною документацією передбачено спорудження центру на площі 12 га неподалік озера Синевір. Територію буде обнесено триметровою дерев’яною огорожею, обладнано системою «електропастух». На територію має буди споруджено три басейни, барлоги для ведмедів.

Ініціатором створення центру є міністр охорони навколишнього природного середовища Микола Злочевський. Він планує розміщення в заповіднику ведмедів, які нині утримуються в неналежних умовах в приватних зоопарках та інших місцях, не пристосованих до існування диких тварин.