Янукович&Co заробили на лізингу «Львівської залізниці» 110 мільйонів
23.09.2011   //  

ДТГО «Львівська залізниця» за результатами тендеру 16 вересня уклало угоди з ПАТ «Лізингова компанія «Укртранслізинг» на придбання вагона дефектоскопа ВД-УМТ-1 та машини для виправки та рихтування колії із стабілізацією безперервної дії ВПР-09-32 СSM DYN на умовах фінансового лізингу (сублізингу). Вартість угод склала 109,76 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Лізинг вагона-дефектоскопа обійдеться у 37,07 млн грн., машини для рихтування колії – 72,69 млн грн.

За даними SMIDA, 49,96% акцій «Укртранслизингу» володіє донецьке ТОВ «Лемтранс», 41,73% — Фонд держмайна України. 2,33% акцій належить донецькій корпорації «Міжрегіональий промисловий союз» (МПС), основним власником якої є сам «Лемтранс». Директором МПС до призначення керівником «Укрзалізниці» працював Володимир Козак. Ще 0,05% акцій належить київському ТОВ «Ф.М.С. груп», власниками якого є кіпрський офшор та словацька компанія «Etransa Slovakia s.r.o.» Ще 0,00052% розподілено між п’ятьма мешканцями Донецьку і двома киянами – Петром Науменко та Олександром Юраковим. Науменко відомий як керівник «Укрзалізниці» в 2007 році, Юраков – співзасновник ТОВ «ЄС Продакшен груп» (компанія в групі ESG, яка володіє телеканалом «Український бізнес-ресурс»). Донецькі фізособи-акціонери представляють керівні органи «Укртранслізингу».

«Лемтрансом» володіють п’ять компаній, кожна з яких має частку у розмірі близько 20%:

ПАТ «Систем Кепітал Менеджмент» Ріната Ахметова;

ТОВ «Сервіс-Охорона-Транспорт» Антона Пригодського;

ПАТ «АРС» Ігоря Гуменюка;

ТОВ «Укрпромінвестактив» – в 2007 році було засновано Олександр Юрченком, він очолював ТОВ «Дім мисливця», яке брало участь у відведенні землі для мисливської резиденції Віктора Януковича «Сухолуччя». Згодом засновниками «Укрпромінвесту» були Юрова Наталя Борисівна, кіпрський офшор «Інтерфірм Лімітед», Єрмакова Зінаїда Володимирівна І Галенко Тетяна Валентинівна. «Укропоінвестактив» є співзасновником Асоціації фінансових, промислових та торгівельних підприємств «Донбаський розрахунково-фінансовий центр» (ДРФЦ);

ТОВ «СПС-груп» – ще один співвласник «Лемтрансу», який був співзасновником «ДРФЦ». Зараз засновниками «СПС-груп» є Зінаїда Єрмакова, Олександр Григорович Прядка і ТОВ «Укркиївресурс». Ця компанія в 2007 році була заснована Михайлом Добнєвим, пов’язаний з низкою фірм, які також брали участь в приватизації «Сухолуччя» та «Межигір’я». Зараз засновниками «Укркиївресурсу» є лондонська фірма «Rikomfin limited» та Різанов Віктор Павлович.

Нещодавно директор по розвитку нових напрямів бізнесу СКМ Микола Нестеренко повідомив про плани групи Ахметова по збільшенню своєї частки в «Лемтрансі», яке володіє 10 тисячами піввагонів та Керченським стрілочним заводом. «Ми ведемо перемовини про викуп частки у існуючи акціонерів», – сказав Нестернко виданню «КоммерсантЪ-Украина».