Тігіпко злив 60 мільйонів на харчування «чорнобильських» дітей армійській прокладці
08.09.2011   //   103 Переглядів

Міністерство соціальної політики України за результатами тендеру 1 вересня уклало низку угод на послуги з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення. Загальна вартість угоди склала 112,37 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Послуги харчування придбані для школярів Вінницької, Житомирської, Київської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської областей. Для частини районів та міст послуги харчування придбано на період з 1 вересня до кінця 2011 рік, для більшості населених пунктів на весь 2011 рік (весь перелік тут).

Понад половину з загальної суми закупівлі за харчування дітей в Рівненській області отримає київське ТОВ «Метсобстар-ХК» – 57,40 млн грн.

Ця фірма відома своєю участю в тендерах на постачання їжі для армії. На початку цього року «Метсобстар-ХК»оскаржило в Антимонопольному комітеті процедуру відкритих торгів. Це дозволило Міністерству оборони провести неконкурентну закупівлю «у одного учасника» і обрати постачальниками компанії, пов’язані з бізнес-партнерами дружини міністра оборони Михайла Єжеля та міністра аграрної промисловості Миколи Присяжнюка. Також компанія подавала заявку на участь у останніх відкритих торгах Міноборони на постачання їжі. Однак «Метсобстар-ХК» було офіційно відсторонено від тендеру через відсутність даних «про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та транспортних засобів, наявність працівників, досвід виконання аналогічних договорів та довідки про можливість забезпечення кількісного та якісного надання послуг».

В торгах Міноборони було визначено п’ять підрядних фірм, які розіграли між собою мільярдний бюджет харчування армії. Серед них ТОВ «Укрпродакорд ОР», засновником якого є Руслан Березюк, депутат Білоцерківської райради від Партії регіонів. (докладно про історію харчування армії тут).

Березюк також є співзасновником ТОВ «Статпостач», яке отримало частину підрядів Міністерства соціальної політики на харчування дітей у Вінницькій, Чернігівській та Житомирській областях на загальну суму 16,29 млн грн.