Мешканців закарпатського села, яке провалюється в соляні шахти, переселять за 100 мільйонів
06.09.2011   //   49 Переглядів

Закарпатське КП «Будкомплектторг» за результатами тендеру 31 серпня замовило ТОВ «Компанія Укрбудінвест» будівництво на території Тереблянської сільської ради Тячівського району житлового комплексу, об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури для відселення мешканців смт. Солотвино із прогнозованої зони деформації земної поверхні. Вартість угоди склала 99,35 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Закупівлю проведено за неконкурентною процедурою «у одного учасника» через розпорядження Кабміну №357 «Про виділення коштів для проведення заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території смт. Солотвино Тячівського району Закарпатської області» від 30 березня 2011 року.

«Зазначеним проектом передбачається будівництво загальноосвітнього навчального закладу на 330 учнів; дошкільного навчального закладу на 140 місць; 8 багатоквартирних житлових будинків, 17 індивідуальних житлових будинків садибної забудови з господарськими приміщеннями; інженерних мереж водопостачання, водовідведення, електропостачання та доріг», – вказано в обґрунтуванні закупівлі.

За результатами переговорів підрядником для виконання робіт визнано мукачівське ТОВ «Компанія Укрбудінвест», яке належить мешканцям Львова братам Володимиру та Юрію Ренчка.

Солотвино знаходиться на соляних шахтах глибиною до 300 метрів, які останнім часом використовувались для лікування хворих на астму. У 2010 році відбулось неконтрольоване затоплення шахт, через що на поверхні утворились карстові провали. У зоні деформації земної кори опинились помешкання 1200 людей, дві школи, дитсадки, лікарня і інші об’єкти.