«Чорноморнафтогаз» зміг заплатити купу грошей навіть за звичайні драбини
16.08.2011   //  

ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» за результатами тендеру 5 серпня уклало угоду з ТОВ «Майстер-інструмент» на придбання 40 драбин і стрем’янок на загальну суму 152 тис грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Середня вартість однієї придбаної драбини склала 3,8 тис грн. Придбано звичайні алюмінієві драбини довжиною 3,27 м та драбини-стремянки до 5 метрів, деякі повинні мати лотки для інструментів. Також придбано драбини та стрем’янки з склопластику та діелектричних матеріалів довжиною від 2,5 до 5 метрів.

У відкритих джерелах є інформація про продаж подібних товарів по значно нижчим цінам. Наприклад 5-метрова драбина з скловолокна від англійського виробника SGB коштує 2,2 тис грн. За 3,8 тис грн. у цього виробника можна придбати діелектричну 14-східчасту драбину довжиною до 8 метрів, яка значно більша від придбаних «Чорноморнафтогазом».

Специфікація необхідного товару з конкурсної документації «Чорноморнафтогазу» (орфографію збережено):

№ п/п найменування Од. виміру Кількість
1 Драбина алюминіва висота 3,27 метрів шт. 3
2 Драбина з діелектричного матеріалу довжиною 3 м шт. 4
3 Драбина стеклопластікова ССП 2Т шт. 10
4 Драбина стрем`янка ЛСМ 3-5м шт. 12
5

Драбина –приступка з лотком для інструментів  5-ми східчаста

шт. 3
6

Драбина –приступка з лотком для інструментів  8-ми східчаста

шт. 3
7 Стрем`янка 3-х метрова телескопічна шт. 3
8 Стрем`янка з діелектричного матеріалу висотою 2,5м шт. 2
ВСЬОГО: 40

Нагадаємо, раніше «Чорноморнафтогаз» купив звичайні гумові шестимісні човни по ціні автомобілів Nissan Micra чи Skoda Fabia. Також компанія за $400 млн придбала бурову установку, яка у виробники коштувала щонайменше на $150 млн дешевше.