Аграрний фонд відмінив мільярдні тендери через новий закон про держзакупівлі?
12.07.2011   //   50 Переглядів

Аграрний фонд України відмінив низку великих тендерів на придбання агропромислової продукції. Відповідні оголошення 11 липня опубліковані в «Віснику державних закупівель».

Через «відсутність потреби у закупівлі» відмінені закупівлі 23,6 тис тон сухого молока на суму близько півмільярда гривень (відповідно до ринкових цін), а також 95,7 тис тон бурякового цукру майбутнього врожаю (аналогічний тендер на суму 813 млн грн. було проведено раніше).

Через подачу менше ніж двох пропозицій АФ відмінив тендери на закупівлю 142 тис тон кормових класів пшениці і ячменю, а також 234 тис тон продовольчих класів пшениці і жита.

Також Міністерство економічного розвитку до сих пір не погодило «Державній продовльчо-зерновій корпорації» закупівлю «у одного учасника» 2,09 млн тон кормових зернових культур. Відповідне обґрунтування було направлено ще у березні 2011 року. Потребу в такій закупівлі ДЗПКУ обґрунтовувало необхідністю створення «міцної кормової бази» для «великих тваринницьких комплексів». «На теперішній час такі об’єми кормових культур можуть бути запропоновані з боку ТОВ «Хліб Інвестбуд».

Нагадаємо, 8 липня Верховна Рада прийняла з поправками президента законопроект 7532, яким вносяться зміни до закону «Про здійснення державних закупівель». Серед іншого, з під дії закону виводяться закупівлі Аграрного фонду, а міністерство економічного розвитку втрачає функцію погодження закупівель у одного учасника.