«Нафтогаз» віддав бензин на зберігання панамському офшору «любих друзів» Бойка
06.07.2011   //  

ПАТ «НАК «Нафтогаз України» за результатами тендеру 24 червня уклав угоду з ТОВ «Європейська інвестиційна фінансова група» на послуги зі зберігання нафтопродуктів вартістю 14,99 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Згідно з конкурсною документацією, послуги зі зберігання палива мають надаватись до кінця 2011 року щонайменше 15 нафтобазами по території України. «Європейська інвестиційна фінансова група» надасть наступні види послуг: «приймання, зберігання та відвантаження в перший місяць зберігання (прогнозована кількість за місяць – 17 142 т, прогнозована кількість до кінця року 119 994 т), зберігання та відвантаження в другий та всі наступні місяці зберігання (прогнозована кількість за місяць – 8 571 т, прогнозована кількість до кінця року 59 997 т).

ТОВ «Європейська інвестиційна фінансова група» заснована панамською корпорацією «Люксвілль інк». Директором фірми є Віталій Яценко. Він також був директором ТОВ «Укрпетролресурс», яке минулого року виграла аналогічний тендер «Нафтогазу» вартістю 54,81 млн грн. Засновником «Укрпетролресурсу» була белізька офшорка «ДіСі Кепітал А.Г.».

До Віталія Яценко директором ТОВ «Європейська інвестиційна фінансова група» був Андрій Пляцко. У 2007 році він очолював управління «Укравтогаз», яке керує мережею газових автозаправок «Нафтогазу». В 2007 році «Нафтогаз України» як і у 2010 році контролювався Юрієм Бойко.

Нагадаємо, цієї весни «Нафтогаз» домовився з російською компанією ТНК-ВР про переробку 1 млн тон російської нафти на Лисичанському НПЗ для створення інтервенційного запасу бензину. В схемі імпорту нафти в Україну була задіяна панамська фірма «Solid Corporation S.A.».