Дещо про козлів, які заважають їм жити
29.04.2011   //   165 Переглядів

«Наші гроші», які розпочали своє існування за підтримки фонду «Відродження» Сороса, з’ясували розмір фінансового підґрунтя заяв «регіонала» Олександра Єфремова щодо загрозі національній безпеці від громадських організацій, фінансованих іноземцями.

Останнім часом лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов із побратимами видали на гора кілька неймовірних заяв щодо загроз національній безпеці.

Олександр Сергійович особисто озвучив «дані, що Сорос виділив певні кошти для того, щоб підготувати у нас в Україні певну групу молодих хлопців, які могли б за варіантом північної Африки запускати будь-які проекти, які є. Це є, і це готується».

Потім він же творчо розвинув цей креатив, приступивши разом із колегою по фракції Вадимом Колесніченком (відомим захисником соборності України) до розробки законопроекту, яким пропонується заборонити українським громадським організаціям отримувати фінансову допомогу від іноземців. Мовляв, треба чітко знати, на які цілі витрачаються гроші іноземних держав на території нашої країни. «Якщо гроші йдуть на благодійність, вони повинні йти на благодійність або на інші демократичні інституції, а не на підготовку революцій», – відрубав Колесніченко, пообіцявши у цій справі використати досвід Росії. Де, нагадаємо, Путін починав своє правління із розгону НТВ, поступово дійшовши до повної мінімізації прав іноземних грантодавців.

«Апофеозом апофігею» стало прийняття урядом на минулому тижні нової версії військової доктрини України. Уперше в цьому поважному документі було визначено, що загрозою національній безпеці тепер вважається «втручання у внутрішні справи, яке здійснюється за допомогою інформаційного впливу, економічного тиску, фінансової й моральної підтримки окремих політичних сил, неурядових організацій, чия діяльність направлена на дискредитацію влади».

Не знаємо, чи Єфремов усе це придумав сам, чи це плід колективного мислення. У кожному випадку сам спікер підійшов до проблеми творчо. Ось, для прикладу ще одна цитата депутата, яка з головою видає його глибинне і справжнє занепокоєння цією проблематикою: «Якщо ми не зрозуміємо те, що нам потрібно ставитися з повагою один до одного … вибирати тих керівників, яких ми хочемо вибирати, і до них також з повагою ставитися …, тоді нічого у нас не вийде. Тоді у нас можуть бути які завгодно – помаранчеві, фіалкові, бузкові революції і все інше».

«Наші гроші» з безумовною повагою ставляться до влади загалом, а до нинішньої – просто з пієтетом. Особливо гордимося розумом, винахідливістю і бізнесовою спритністю очільників держави. Однак гордість мусить ґрунтуватись на фактах, а не на вірі. Відтак ми «збираємо і поширюємо» саме їх, як і заповідало нам українське законодавство.

Так от для того, щоб переконати і себе, і наших читачів у тому, що Олександра Єфремова варто поважати, ми зібрали кілька невеликих фактів.

«Наші гроші» вирахували помісячно скільки заробляли єфремівські фірми на державних тендерах вуглепрому починаючи з 2005 року. Так от цікавими виявились навіть не цифри, а часова динаміка. З вересня 2005 по вересень 2009 року заробітки склали 196,27 млн грн. А після  цього – 2051,10 млн грн: 1009,89 млн грн за 2010 рік і 1041,21 за чотири місяці 2011 року. Тобто саме цього року він розгорнувся «на всю ефремовскую».

Тут ми врахували здобутки п’яти компаній, які мають безпосередній стосунок до Олександра Єфремова. ТОВ «ДС-8» – головним засновником є син «регіонала» Ігор Єфремова. ТОВ «Індекспром» – засновниками є Наталя Єфремова та давній партнер нардепа Віктор Немліхєр. ТОВ Торговий дім «Краснолуцький машинобудівний завод» і ПП «Портекс» в ЗМІ називають «дружніми» Єфремову, оскільки саме він як губернатор Луганщини домігся приватизації Краснолуцького заводу, який перейшов у власність «Індекспрому» і «Портексу». Торговий дім заводу і ПП «Портекс» зареєстровані на болгарина Колева Христо Димитрова. На цього ж Колєва зареєстровано і п’яту фірму, взяту до нашого аналізу, – ПП «Консент». (Колєв також відомий як співзасновник ТОВ «Торговий дім «Все для шиття» разом з першим заступником луганського губернатора Едуардом Лозовським. Раніше Лозовський багато років працював в керівництві невеликого «Укркомунбанку», який в середині 1990-х років очолював сам Єфремов, поки не був призначений головую Луганської ОДА. Помічником голови правління «Укркомунбанку» до недавнього часу працювала дружина Єфремова Лариса.)

Отже феноменальний старт розпочався до інавгурації Януковича. але в цьому немає нічого дивного. Саме влітку 2009-го найбільш тверезі бютівці почали розуміти, кому світить небо в клітинку після цілком прогнозованої поразки їх лідери. І почали наводити мости з «регіоналами». Тодішнього куратора вуглепрому Наталю Королевську за жодних обставин не можна назвати недалекоглядним політиком. А Олександра Єфремова за жодних обставин не можна назвати незговірливим бізнесменом.

Тож маємо понад два мільярди причин, аби Єфремов від щирого серця вболівав за недоторканність режиму Януковича. І з відкритою душею ненавидів «кольорових», які за підтримки Сороса прийшли до влади і відразу викликали до прокуратури активіста Сєвєродонецького зльоту біло-блакитних «сепаратистів». Вони ж бо можуть знову прийти. І знову очолити КРУ, СБУ та інші організації, « чия діяльність направлена на дискредитацію влади».