Якби Ванга була живою, то стала б крутим українським бізнесменом
24.03.2011   //  

Цікаву ідею про підвищення цін на електроенергію підкинула остання «Деловая столица». Отож.

Від того, що посполитий люд почне більше платити, впаде ціна на оптовому ринку електроенергетики – оскільки там «змішуються» всі види електроенергії, включаючи дотації населенню.

А від того, що ціна зменшиться, найбільше виграє той, хто експортує енергію. Бо за правилами він має право купувати енергію тільки на оптовому ринку. А нещодавно головним експортером став Рінат Ахметов. Тоді, коли він заходив на цей ринок, багато хто здивовано хитав головою: маржа від перепродажу енергії була занадто мізерною.

А от найбагатший українець якимось незбагненним чином відчув, що невдовзі уряд підвищить ціни для населення. Ціна закупівлі впаде, привабливість бізнесу зросте. А якщо тепер хтось захоче експортувати – до побачення, дроти «Україна-Європа» у надійних руках.

Магічне відчуття майбутнього взагалі допомагає нашим бізнесменам. Коли «австрійці» задешево купували «Укртелеком», наші чиновники пояснювали це тим, що занадто збитковим є фіксований зв’язок. А за кілька днів до підписання договору, уряд казковим чином підняв ціни на той фіксований зв’язок, одразу зробивши купівлю більш привабливою. При чому ціни самого «Укртелекому» не міняв.

Так що магія рулить. Єдине, що варто дослідити: чи це бізнесмени вгадують майбутні кроки уряду, чи уряд здогадується про приховані бажання наших гаріпотерів?

Блог від: Олексій Шалайський