На біса нам їхні гроші?
08.03.2011   //   96 Переглядів

На другий місяць життя «НГ» почав отримувати листи. Люди пропонують, питають, діляться своїми «знахідками» про життя радісного українського чиновництва. Оскільки листи часом повторюють одне одного, то ми вирішили створити ще один майданчик сайту, де можна було б обговорити те, що не влізає  в сухі рамки «Новини-тексти».

«Наші блоги» вестимуть різні люди. Однак кожен пост буде підписаний прізвищем конкретного журналіста. Отож, кілька відповідей.

Що ми робимо з листами?

По-перше,  читаємо їх всі з беззастережною втіхою. Факти, які стосуються тендерів або роботи сайту, використовуємо в себе. Те, що потребує більш ретельного дослідження – віддаємо колегам-журналістам, які займаються цією темою. На щастя такі журналісти в Україні ще є. Пропозиції по розвитку «НГ» , як то кажуть, вітаються. Тим паче, що, заснування блогів – це ваша ідея.

Чому ми не беремо коментарів у міністерств чи фірм, про які ми пишемо?

Як правило, це питають люди, які впевнені, що не все про що ми пишемо –корупція. А тому, якщо заглибитись в суть питання, то виявиться, що все зроблено «згідно з чинним законодавством».

Так от. Ми ніколи не твердили, що наші новини – це «новини про корупцію» (хоча , безумовно, трапляється).  Наші новини – це новини про логіку витрачання державних коштів. Займаючись тендерами кілька років, ми лише зараз  виявили, що не знали навіть половини такої логіки.

Ми не знали, що слуги народу з «Пущі-Водиці» їздять на таксі, не знали, які книжки фінансує держава, і поняття не мали, скільки заробляють юридичні фірми на захисті честі України.

Якщо це стало цікаво нам, то чому б це не мало стати цікавим іншим журналістам, чи просто розумним людям?

А запитів не бракує. Просто подані вони від різних редакцій. Принизливо чекаючи тижнями відповідь. Як правило, не дочікуються.

Чи будете ви писати про щось інше, окрім тендерів?

Спершу не планували. Однак, виявилось, що «жизнь – жестче». Тому найкумедніші цікавинки, які потрапляють до нас ( у тому числі із ваших листів-коментарів) потраплятимуть сюди, у блоги. Країна мусить знати своїх героїв).

Поки що все. Для першого поста й так, здається, забагато).

Блог від: Олексій Шалайський