Через ревізорів КРУ минулого року відмінялись кожні треті перевірені торги
11.02.2011   //   54 Переглядів

У 2010 році ГоловКРУ перевірило процедури держзакупівель загальною вартістю 28 млрд грн. За ініціативою ревізорів були відмінені торги на суму майже 1,5 млрд грн., а самі замовники уже під час перевірок відмінили торги ще на 9,4 млрд грн. Про це повідомив керівник ГоловКРУ Петро Андрєєв в інтерв’ю газеті «2000».

«Що стосується порушень приведу приклад: законом передбачено, що у випадку отримання тендеру компанії спочатку перераховують передплату у розмірі 30%, а по виконанні – 70%. Ми ж виявили факти 100-процентної передплати. При цьому фірми-переможці складаються з двох людей, і добре, якщо вони візьмуть субпідрядником компанію, яка має право працювати в тій чи іншій сфері. І таким чином вони виконають держзамовлення. А це ж стандартна схема «згону» бюджетних коштів за кордон», – каже Андрєєв.

Керівник ГоловКРУ також розповів про методи упередження подібних порушень.

«Як тільки після в публікації в «Віснику державних закупівель» надходить інформація, що у конкурсі приймає участь лише одна компанія, ми втручаємось. Після цього багато керівників самі відміняють такі торги, оскільки розуміють, що якщо гроші підуть, вони понесуть кримінальну відповідальність. Так аудитори попередили укладення ДП «Обслуговування повітряного руху України» угоди генерального підряду з ЗАТ «Інком» на виконання будівель-монтажних робіт на суму 54,1 млн грн., умови якого не відповідали умовам тендерної пропозиції учасника торгів. І так по кожній області», – розповів Петро Андрєєв.