Шахту, яка загорілась через бідних луганчан, вже третій рік гасять грошима
22.01.2011   //  

ДП «Свердловантрацит» за результатами тендеру 13 січня уклало угоду на гасіння палаючого породного відвалу ВП «Шахта «Центроспілка» до відмітки 292 м.

Сума угоди з ТОВ «Еко прогрес» склала 7,16 млн грн. Послуги гасіння шахти мають бути надані до грудня 2013 року. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Породний відвал шахти у м.Свердловськ Луганської області експлуатувався з 1923 року. А з 1994 року його використання припинено. Через складну соціально-економічну ситуацію кінця 90-х років місцеве населення розпочало стихійний видобуток вугілля з закинутої шахти.

На думку місцевих експертів, саме ці роботи спровокували проникнення повітря в глибину відвалу і в 2005 році він загорівся. Через горіння на поверхню виділяються токсичні гази, які спровокували підвищення захворювань місцевих жителів.

Окрім відвалу шахти «Центроспілка» також зайнялись відвали шахт «Харківська» та ім.Свердлова. У 2009 році тендер на тушіння в шахті ім.Свердлова вартістю 10,72 млн грн. також виграло ТОВ «Еко Прогрес».

У квітні 2010 року ДП «Ровенькиантрацит» також витратило 1,3 млн грн. на гасіння відвалу в шахті ім. Вахрушева.