Укравтодор зніс конкурента картеля за те, що він не вказав скільки % від чверті мільярда він віддасть субпідряднику
25.11.2020   //   60 Переглядів

19 листопада Адміністративна колегія Антимонопольного комітету прийняла до розгляду скаргу ТОВ «ДС Пром Груп» на відхилення тендерної пропозиції Службою автомобільних доріг у Черкаській області на тендері з капітального ремонту дороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь очікуваною вартістю 235,82 млн гривень. Про це стало відомо з рішення АМКУ, опублікованого у системі «Прозорро».

На тендер подалося три компанії – Скаржник та засновники Національної асоціації дорожників України ТОВ «Ростдорстрой» з оточення Геннадія Труханова та ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» Максима Шкіля. В результаті розгляду тендерних пропозицій Замовник відхилив «ДС Пром Груп», допустивши до торгів тільки компанії з НАДУ.

Згідно з позицією Черкаської САД, компанія у складі своєї ТП вказала, що планує залучити субпідрядника – ТОВ «Дорстрой Монтаж Київ», проте не вказала вартість його робіт у відсотках по відношенню до вартості договору, що, на думку Замовника, є порушенням вимог ТД. У свою чергу Скаржник вказав, що ТД вимагалося обов’язкове надання вартості робіт того субпідрядника, якого Скаржник залучатиме на більше 20% від вартості договору. В той же час компанія надала довідку, що не планує залучати субпідрядника на більше 20% від вартості договору, а «Дорстрой Монтаж Київ» виконуватиме роботу на меншу суму, тому умова ТД до нього не відноситься.

Окрім цього, у протоколі розгляду ТД Замовник зазначив, що «ДС Пром Груп» у складі ТП вказав недостовірну інформацію щодо розташування асфальтобетонного заводу – у наданій транспортній схемі вона вказана одна (м. Богуслав, Пушкіна 24), а у дозволі на викид забруднюючих речовин у атмосферне повітря – інша (Богуслав, Окружна 21-К).

Згідно з позицією Скаржника, спочатку Замовник надав йому 24 години на усунення недоліків, а саме на підтвердження, що асфальто-змішувальна установка компанії атестована на виробництво асфальтобетонних сумішей. Коли компанія надала необхідні документи, її пропозицію було відхилено як таку, що не відповідає вимогам ТД. Згідно з позицією «ДС Пром Груп», після виправлення усіх невідповідностей, які вимагав Замовник, його пропозиція не могла не відповідати умовам ТД, особливо в частині надання недостовірної інформації.

Також компанія у своїй скарзі вказала на неправомірне допущення до аукціону «Ростдорстрой» – адже вимогами ТД було передбачено що компанії серед документів надають чинні посвідчення на працівників з відповідною групою допуску до робіт в зоні електромереж напругою до та/або вище 1000В. У складі пропозиції компанії посвідчення на зазначених у довідці працівників відсутні, а тому компанію, на думку Скаржника, допустили до аукціону неправомірно.

80% тендерів Черкаської САД сумою від 100 млн гривень – 3,28 млрд з 4,08 млрд гривень – розділили між собою «Ростдорстрой» (1,5 млрд) та «СУНП «Автострада» (1, 77 млрд). Інші 20% розподілили між собою три компанії –  три контракти на поточний середній ремонт отримало ТОВ «ШРБУ-48», і по одному – ТОВ «Главшляхбуд» та ТОВ «Мост-Девелопмент Товариство з обмеженою відповідальністю».

Керівником і власником ТОВ «ДС Пром Груп» є Дмитро Мусієнко. У жовтні компанія уклала договір з Чернігівською САД на поточний середній ремонт дороги Т-25-27 вартістю 459,34 млн гривень.