За наклеп на конкурента треба платити, – Верховний суд
16.11.2020   //   1 Переглядів

Фірма «Гюсс» програла суд та має сплатити штраф за дискредитацію конкурента – «Міські комунікаційні системи», повідомила «Ліга антитрасту».

25 вересня 2019 року Запорізьке тервідділення АМКУ наклало на ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Гюсс» штраф у розмірі 68 тис.грн. за поширення неправдивих відомостей щодо діяльності його конкурента – ТОВ «Міські комунікаційні системи». «Гюсс» направив звіт з недостовірною інформацією щодо недоліків у роботі розробленого конкурентом програмного комплексу до Запорізької облдержадміністрації, Запорізького міського голови та КП «Основаніє». Підтвердженням недостовірності інформації були відгуки споживачів та висновок судового експерта.

Окрім штрафу АМКУ зобов’язав «Гюсс» протягом 2 місяців спростувати поширену інформацію, шляхом надіслання листів до Запорізької міської ради та Запорізької ОДА.

15 жовтня 2019 року «Гюсс» сплатило штраф, але оскаржило рішення до суду.

Перша та апеляційна інстанції підтримали «Гюсс», скасували рішення та стягнули з АМКУ сплачений штраф.

Тервідділення АМКУ та «Міські комунікаційні системи» оскаржили рішення до Верховного Суду та виграли.

У жовтні 2020 року Верховний Суд скасував рішення попередніх інстанцій та відмовив у задоволенні позову «Гюсс».

«Отже, якщо конкурент поширює щодо вас неправдиву та дискредитуючу інформацію, захищатись можна і в Антимонопольному комітеті. Сформована практика та посилання на рішення вам у допомогу: Рішення АМКУ https://cutt.ly/mgHwdXU, судові рішення https://cutt.ly/qgHsFqc https://cutt.ly/AgHdjht https://cutt.ly/BgHvaCK», – відмітили у «Лізі антитрасту».