Мінфін купив кілограм золота у донецької фірми
12.11.2020   //   1 Переглядів

ДУ «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України» Мінфіну 6 листопада за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Донбас-ВДМ» про закупівлю золота на 2,13 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у Держсховище поставлять 1 066 г афінованого (доведеного до найвищих проб) золота з масовою часткою золота 99,99% по 1 995 грн. за один грам. Воно буде виготовлене у зливках вагою не менше 10 г.

Ціна формується так: маса афінованого золота Х масова частка золота у % 0,9999 Х закупівельна ціна НБУ на день передачі 1 663 грн. за грам у чистоті + 20% ПДВ.

Єдиним конкурентом був столичний виробник і переробник дорогоцінних металів МП у формі ТОВ «Соляріс», яким володіють кияни Володимир Миколенко, Тетяна Калайда і Сергій Бестань, а керує Петро Іськов. При цьому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

У вересні 2018 року військова прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо можливої переробки за завищеними цінами брухту і відходів з умістом дорогоцінних металів, що належали ДП «Укроборонсервіс» ДК «Укроборонпром», військовим частинам ЗСУ, ДПСУ і НГУ. На думку слідства, останнім сплачувалась сума за занижену кількість отриманих дорогоцінних металів, а з металів потім виготовлялися ювелірні вироби на продаж. «Соляріс» фігурує у цій справі. У вересні суд повернув фірмі вилучене майно.

Фірмою «Донбас-ВДМ» із Покровська на Донеччині, яким володіють Олександр і Валерія Плахути та Віктор і Анжеліка Левчуки. Директором є Олександр Сидор. У 2016 році вона фігурувала разом із «Солярісом» у справі поліції щодо можливого розкрадання майна. Слідство вважало, що посадовці ДП «Донбас-ВДМ» при переробці брухту і відходів для Міноборони занижували кількість видобутих дорогоцінних металів та передавали їх ТОВ «Донбас-ВДМ» і ТОВ «Торгівельно-промислова корпорація». У жовтні 2016 року «Соляріс» клопотав про повернення вилученого у «Донбас-ВДМ» при обшуку майна.