«Журилівці» виграли 142 мільйони з енергією, на чверть дешевшою від планів «АМПУ»
19.10.2020   //   1 Переглядів

ДП «Адміністрація морських портів України» Мінінфраструктури 21 вересня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Енерджі Трейд Груп» про постачання електричної енергії на 142,48 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На липень-травень замовили 89 951,32 мегават-годин електроенергії по 1,58 грн./кВт*год., що враховує 20% ПДВ, тариф на передачу та тариф на диспетчерське обслуговування.

Електроенергію будуть оплачувати так: 30% до 10 числа місяця постачання, 40% до 20 числа місяця постачання, 30% до 10 числа місяця, наступного за місяцем постачання.

Переможна пропозиція виявилась на чверть нижчою за очікувану вартість закупівлі.

Три фірми – ТОВ «Велінком», ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» і ТОВ «Трістар Енергія» – не допустили до аукціону, оскільки вони посилались у банківських гарантіях на первинну тендерну документацію без урахування внесених до неї змін. Потім фірми «Велінком» і «Трістар Енергія» безуспішно оскаржували своє відхилення в АМКУ.

Допущених конкурентів було десятеро: ТОВ «Спеценергогруп», ТОВ «АС», ТОВ «Електро Прайм», ТОВ «Одеська обласна енергопостачальна компанія», ТОВ «Євро Трейд Енерджі», ТОВ «Торгова електрична компанія», ТОВ «ЕК «Енолл», ТОВ «Інтеренерго Постач», ТОВ «Енергетичне партнерство» і ТОВ «Павер Інжинірінг».

Раніше «Енерджі Трейд Груп» було оформлено на Євгена Бугу, на якого була записана низка інших фірм, що отримують підряди АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» і ДП «НАЕК «Енергоатом». У перших двох держкомпаніях на керівних посадах працював Руслан Журило, тоді як «Енергоатом» знаходився під впливом екс-нардепа Миколи Мартиненка. Журило і Мартиненко проходять по одній кримінальній справі НАБУ щодо розкрадань у «СхідГЗК».

Нині «Енерджі Трейд Груп» зареєстровано на Олексія Бондаренка з Боярки, чия дружина  Тетяна Бондаренко є заступницею начальника відділу НБУ, а керує нею Олексій Кравець.

Усього з 2009 року фірма отримала підрядів на 5,06 млрд грн., переважно в «ОГХК».

Із січня «АМПУ» очолює Олександр Голодницький. У травні його заступником з фінансів став Олексій Кошин, який перед тим був заступником начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ (відділ «К»). За даними «Наших грошей», Олексій Кошин брав участь в обшуках у агентів НАБУ по справі очільниці ДМС Діни Пімахової. Його батько Сергій Кошин, який не має бізнесу, в 2018 році зареєстрував автомобіль Volkswagen Touareg 2016 року, ціни на який на вторинному ринку стартували від $57 тис. Його мати Віра Кошин теж набула у власність недешеву нерухомість. Його дружина Катерина Кошин є головним консультантом Управління охорони здоров’я та санаторно-курортних закладів Державного управління справами.