Рятувальники замовили канадський плаваючий снігоболотохід за 2,8 мільйона
28.09.2020   //   673 Переглядів

Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Управління ДСНС України у Чернівецькій області 24 вересня за результатами тендеру замовив ТОВ «Арго Моторс Україна» снігоболотохід за 2,79 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

19 жовтня у “Прозорро” опублікували повідомлення про розрив договору за згодою сторін, бо фірма повідомила про неможливість подальшого виконання своїх зобов’язань через непередбачені обставини.

До грудня мають поставити плаваючий снігоболотохід ARGO Aurora 950 SX Responder виробництва компанії «Ontario Drive and Gear Ltd.» (Канада) у 2020 році в комплекті з причепом та аварійно-рятувальним обладнанням. Він призначений для перевезення рятувальників та евакуації постраждалих по бездоріжжю, снігу, болоту і водоймах.

Снігоболотохід із колісною формулою 8х8 може перевозити 6 осіб сушею і 4 особи водою при температурі від –40° до +40°. Він має підвісний човновий двигун, безкамерні шини, гусениці, світлові прилади, захисну раму з тентом і лобовим склом, вантажну раму на капоті та додатковий захист бампера. Також його оснастять стаціонарною цифровою, аналоговою авіадіапазону та двома портативними цифровими радіостанціями, сигнально-гучномовною установкою, GPS-навігатором, двома ношами, двома гідрокостюмами, двома ліхтарями, лебідкою, бензопилою, шанцевим інструментом, каністрою, мотузкою та фаркопом. На всюдихідному причепі 8х8 буде встановлений модуль для гасіння пожеж.

Нагадаємо, у 2019 році ДСНС придбала інші снігоболотоходи «Богун» із причепом та аварійно-рятувальним обладнанням по 2,88 млн грн. Крім того, у 2019 році ДП «НЕК «Укренерго» купило снігоболотоходи «Шерп Про» із причепами по 2,71 млн грн., а в 2017 році АТ «Укртранснафта» замовило один «Шерп Про» із причепом за 2,78 млн грн.

Ціна нинішньої угоди на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 2,80 млн грн.

Єдиним конкурентом із таким самим болотоходом було ТОВ «Променергообладнання», яким володіє і керує Андрій Заліський, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Столична «Арго Моторс Україна» належить директору Данилу Сікорському та Дмитру Сікорському з реєстрацією в окупованому Донецьку. Данило Сікорський у 2017 році був кандидатом на посаду головного спеціаліста сектору інформаційної реінтеграції Донбасу та Криму Міністерства інформаційної політики. Дмитро Сікорський також є засновником донецькими ТОВ «Одіссей Лтд» одноосібно та ТОВ «Одіссей» з Ніною Сікорською.