Визнано недійсним рішення про продаж ділянки у пожежному проїзді біля Бесарабки, яку хоче забудувати екс-працівник ДУСі
07.08.2020   //   347 Переглядів

Суд визнав недійсним рішення Київської міської ради про продаж земельної ділянки ТОВ «Віліма-95» для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-виставкового залу на вул. Круглоуніверситетська, 2/1. Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 23 липня.

Влітку 2010 року ТОВ «Віліма-95» купило гараж площею 34 кв м. А наприкінці 2011 року Київрада продала фірмі ділянку площею 0,02 га під цим гаражем – для будівництва торговельно-виставкового залу.

У серпні 2012 року «Віліма-95» перепродала ділянку ТОВ «БЦ Діамант Хол». Останнє у 2015-му почало будівництво, проти якого активно протестують місцеві мешканці. Зокрема, вони наголошують, що передана під забудову ділянка є єдиним пожежним проїздом до вже існуючих житлових будинків. Крім того, сусідній будинок, біля якого почалося будівництво, вкрився тріщинами.

Джерело фото: Facebook Владимир Хенгистов

Джерело фото: Facebook Владимир Хенгистов

Госпсуд м. Києва встановив наявність порушення Київрадою порядку виділення і продажу спірної ділянки у даній справі.

По-перше, не була проведена обов’язкова державна експертиза проекту відведення ділянки, що відноситься до земель історико-культурного призначення. Належність ділянки до цієї категорії земель встановлена постановою Київського апеляційного госпсуду у червні 2017 року. Разом з тим суд не прийняв як належні докази документи, де вказувалося, що ділянка належить до території житлової середньо- та малоповерхової забудови, і експертиза була необов’язковою. Це, зокрема, довідка Головного управлінням Держгеокадастру у м. Києві від 30.03.2016 і висновок Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України від 08.08.2017.

По-друге, вказаним рішенням Київрада могла передати «Віліма-95» без земельного аукціону лише ділянку для обслуговування гаражу. А решту ділянки – виключно на конкурентних засадах. Однак, торгів проведено не було.

Таким чином Госпсуд м. Києва задовольнив позовні вимоги Органу самоорганізації населення «Будинковий комітет «Вулиця Круглоуніверситетська, 2/1».

Нагадаємо, у серпні 2015 року Державна архітектурно-будівельною інспекція видала ТОВ «БЦ Діамант Хол» дозвіл на будівництво торговельно-виставкового залу на ділянці 0,02 га по вул. Круглоуніверситетська, 2/1.

У листопаді 2016 року Департамент з питань ДАБК м. Києва цей дозвіл на будівельні роботи анулював. Однак, «БЦ Діамант Хол» скасував цей наказ через суди.

У 2017 році представник забудовника, адвокат Василь Бугайчук надав ЗМІ фото проекту торгівельно-виставкового залу.

ТОВ «БЦ Діамант Хол» у 2011 році заснували Володимир Бороденко і Людмила Бугайчук, яка є також керівником фірми. Вони ж є власниками ТОВ «Віліма-95».

Людмила Бугайчук є дружиною колишнього керівника відділу супроводження інформаційно-аналітичних систем Управління спецтелекомунікацій та систем захисту Державного управління справами Ігоря Бугайчука, який звільнився у 2017 році.