Рідна фірма тестя Турчинова виграла 123 мільйони на коштовний ремонт школи у Кам’янському
06.08.2020   //   56 Переглядів

Департамент ЖКГ та будівництва Кам’янської міської ради 31 липня за результатами тендеру замовив ТОВ «Спеціалізована монтажна компанія «Інженерно-технологічні системи» ремонт школи за 122,63 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Проект фінансуватиметься із державного бюджету за рахунок позики від Європейського інвестиційного банку за Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України.

До кінця 2021 року мають реконструювати КЗ «Спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня – колегіум №16» по просп. Тараса Шевченка, 8.

Зокрема виконають будівельні та опоряджувальні роботи, встановлять вікна, двері та огорожу, влаштують інженерні мережі, охоронну сигналізацію, спортивні та ігрові майданчики, протипожежні системи, відеонагляд і зв’язок, благоустроять територію.

За підсумковими відомостями ресурсів без доставки і ПДВ, стрижнева арматура, швелери, балки і прокат коштує 23-28 тис грн./т. На інших тендерах гарячекатана арматурна сталь в півтора раза дешевша. Так, у червні на тендері КП «Київбудреконструкція» її замовили по 15-20 тис грн./т, а в травні на тендері Хмельницької міськради – по 15-17 тис грн./т.

Бетон В25 М350 20-40 мм коштує 3 547 грн./куб. м. На сайті групи «Ковальська» бетони В25 М350 продаються від третини до півтора раза дешевше – по 2 242-2 584 грн./куб. м.

Дошки обрізні з хвойних порід довжиною 4-6,5 м шириною 75-150 мм товщиною 25-75 мм ІІІ сорту купили по 6 500 грн./куб. м. Зазвичай на будівельних тендерах ціни звичайної деревини не вищі за 5 тис грн./куб. м. А в червні на тендері КП «Київський метрополітен» такі дошки товщиною 44 мм взагалі коштували на 75% дешевше3 750 грн./куб. м.

Ціна угоди всього на 0,05% нижча від очікуваної вартості закупівель у 122,69 млн грн.

Зараз кам’янською «СМК «Інженерно-технологічні системи» володіє та керує місцевий житель Владислав Тимченко, який свого часу шукав у Дніпрі роботу менеджера з продажу автомобілів. Але раніше, за даними системи «YouControl», фірма була оформлена в Дніпрі на її тодішнього директора Дмитра Кирсаня, Григорія Кирсаня, Олександра Борисенка та Володимира Белибу – тестя колишнього секретаря РНБО України Олександра Турчинова.

Володимир Белиба також володіє ТОВ «Спеціалізована компанія «Електромонтаж-444» з Дмитром Кирсанєм та ТОВ «МЦ-Офіс» з Аллою Козак і фірмою «Економікос Інститутас» (Латвія) Тамари Белиби. Крім того, Володимир Белиба володів ТОВ «Рест Ком 36» разом з Ігорем Тинним, доки його не замінив Кирило Турчинов – син Олександра Турчинова.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Хотей АС» Сергія Петренка, власника ТОВ «Хотей-Моноліт». У 2019 році він був довіреною особою кандидата в нардепи від «Блоку Петра Порошенка» Михайла Підгурського, який зараз є депутатом Кам’янської міськради від «Європейської солідарності». Іншою довіреною особою була Анна Вікторівна Ткаченко – особа з такими ПІБ нині керує ТОВ «Будівельно-ремонтна група «Житлобуд», а раніше очолювала КП «Зеленбуд» Кам’янської міськради. Ніхто не знижував ціну на аукціоні.