Турецький «Onur» продав Маріуполю асфальт дорожче від українського «Онуру» та від компаній у сусідніх регіонах
05.08.2020   //   162 Переглядів

27 липня Комунальне комерційне підприємство «Маріупольавтодор» підписало договір з «Onur taahhut tasimacilik insaat ticaret ve sanayi anonim sirketi» на купівлю 6 100 т ЩМАС-20 вартістю 24,66 млн гривень. Про це повідомляється на сайті «Прозорро».

Згідно з договором, за частину щебенево-мастикового асфальтобетону (2 380 т) Замовник заплатить з власних коштів, ще частину (3 720 т) оплатить міський бюджет Маріуполя.  Ціна за 1 тонну ЩМАС-20 становить 4 043 грн з ПДВ.

Довідково:

Турецька фірма «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Tic. ve San. A.S» і українське ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» є спорідненими фірмами. Засновниками «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Український «Онур» закуповує асфальт для виконання ремонтів у укрїнського представнитцва «Onur».

При цьому, український «Онур» демонструє нижчі ціни на ЩМАС, ніж турецька фірма. Приміром, у липні Львівська САД уклала договір з компанією на 287 млн гривень, де ЩМА на бітумі коштує 3 889 грн/т з ПДВ).

Ціни турецької компанії є вищими і за аналогічні позиції на тендерах у сусідніх областях. Наприклад, у Дніпропетровській області на двох тендерах, які виграла фаворит Укравтодору, ЩМА вартує на 9% дешевше – 3 630 – 3 733 грн/т. «Славдорстрой» продав Укравтодору ЩМА-20 на харківському тендері взагалі нижче на третину – 2 556 грн/т.

Ціна на ЩМА на бітумі у Донецькій області за червень, згідно з моніторингом ДержДорНДІ, є на 13% нижчою – 3 532 грн/т з ПДВ. Ціни по Львівщині (де виграє підряди український «Онур») є навіть дорожчими за Донеччину: там щебенево-мастиковий асфальтобетон коштує 3 619 грн/т.