АМКУ повернув азербайджанців та Амірханяна у гонку за півмільярда, але вигнав три інші фірми
03.08.2020   //   137 Переглядів

Тендерна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала Службу автомобільних доріг у Миколаївській області скасувати рішення про відхилення компаній AzVirt MMC, ВАТ «Євро-Азіатська будівельна корпорація «Evrascon» та ТОВ «Миколаївбудцентр» на двох тендерах з поточного середнього ремонту дороги Н-11 Дніпро-Миколаїв загальною вартістю 451,65 млн гривень. Про це йдеться у резолютивних частинах рішень за скаргами компаній, опублікованих у «Прозорро» 29 липня.

При цьому на тендері на ділянці км 308 + 500 – км 314+000 АМКУ додатково скасував рішення про допущення ТОВ «Броварське ШБУ №50» (за скаргою AzVirt MMC), білоруської ВАТ «СМТ №8» та ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» (за скаргою «Evrascon»). А на тендері на ділянці км 314+000 – км 319+335 окрім того, що теж скасував допущення «СМТ №8» та «Броварське ШБУ №50», відмовив ТОВ «Евродор» у скарзі на його відхилення.

Таким чином на обох тендерах, окрім азербайджанських компаній та «Миколаївбудцентру» залишилися фаворити Укравтодору ТОВ «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «Ростдорстрой».

Нагадаємо, Замовник відхилив AzVirt MMC через те, що він начебто не надав додаткові угоди до аналогічного договору, а також вказав недостовірну інформацію щодо ціни договору. Окрім цього, компанія начебто надав недостатню кількість водіїв. А «Evrascon» був відхилений тому, що надав довідку про наявність техніки, завірену печаткою іншої компанії, не вказав марки транспортних засобів та категорію дороги; у довідці про наявність необхідних працівників вказані позиції «дорожній робітник», а у їхніх трудових книжках — «підсобний робітник». У випадку з «Миколаївбудцентр» Замовник відхилив пропозицію учасника, тому що підприємство не надало трудових книжок на частину працівників.

Азербайджанська компанія «AzVirt MMC» належить Ельнуру та Камілю Алієву Алі Огли, та німцям – Вальтеру Закарісу і Мартіну Манфреду.

ВАТ «Євро-Азіатська будівельна корпорація «Evrascon» є представництвом азербайджанської однойменної компанії, яка до 2013 називалася «Азеркорпу». У 2012-2013 ця компанія будувала транспортну розв’язку дороги М-05 Київ-Чоп за 142 млн гривень. У квітні Олександр Кубраков повідомив, що ця компанія виграла тендер ЄБРР на будівництво транспортних розв’язок доріг М-05 «Київ-Одеса» та М-06 «Київ-Чоп».