Автодор вкотре без торгів злив своєму фавориту 261 мільйон на таємний ремонт дороги
05.07.2020   //   263 Переглядів

2 липня Служба автомобільних доріг в Одеській області уклала договір з ТОВ «Евродор» на поточний середній ремонт автомобільних доріг державного значення Т-16-32 Контрольно-пропускний пункт «Нові Трояни» – Кубей та Т-16-08 Болград – Кубей – Арциз, на загальну суму 261,60 мільйонів гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Конкурентом на торгах була лише одна компанія – фаворит Укравтодору ТОВ «Ростдорстрой». На обох аукціонах «Ростдорстрой» зовсім не торгувалась. Тож економія держави від очікуваної вартості на цих торгах склала менше 1%. Обидві фірми є лідерами серед підрядників Одеської САД. Компанія «Евродор» підписала зі службою 30 договорів на загальну суму 1,72 мільярди гривень, а «Ростдорстрой» займає перше  місце – 44 контракти на 2,50 мільярда гривень.

Обидві фірми є сталими спаринг-партнерами, які роками не торгуючись забирають найбільш прибуткові дорожні підряди в Одеській області.  Разом підприємства розіграли 51 тендер на загальну суму 3,29 мільярди гривень,  майже всі з них відбувались в Одеській області. З них фірми жодного разу не торгувались. У 73% випадків компанії не скидували жодної копійки на торгах, і тільки у 27% компанії знизили вартість своєї первинної пропозиції на незначні один або менше одного відсотка.

Кошторис у електронній системі закупівель відсутній, тож побачити за яку вартість будівельних матеріалів та ресурсів виконає обидва ремонти компанія «Евродор» встановити неможливо.

Засновниками ТОВ «Евродор» є Наталія та Геворг Авєтісяни. Батько Геворга Авєтісяна Артак Авєтісян був депутатом Ізмаїльської райради від Партії регіонів.

Бенефіціарами одеського «Ростдорстрою» через фірми «Оттема» (Угорщина) та «Мурфілд Індастріз Ел.Пі» (Кіпр) є Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» мера Одеси Геннадія Труханова.