Завдяки новій нормі про 24 години фірма з низкою недоліків у ТП виграла 66 мільйонів
03.07.2020   //   144 Переглядів

30 червня ДП «Служба місцевих автомобільних доріг» підписала договір з ТОВ «Будівельна фірма Паритетбудінвест» на капітальний ремонт дороги місцевого значення С160405 Дальнічень-Руськоіванівка-/Р-72/ в Одеській області вартістю 66, 16 млн гривень. Про це повідомляється на сайті «Прозорро».

Знижка «Паритетбудінвесту» по відношенню до очікуваної вартості тендеру становить 1%.

У тендерній пропозиції компанії було багато недоліків, зокрема  підприємство не надало копій трудових книжок і наказів про призначення працівників та неповний перелік техніки у довідці про МТБ. Тож Служба надіслала підприємству вимогу про усунення невідповідностей, які компанія і виправила впродовж 24 годин, ставши переможцем.

Раніше замовники відхиляли пропозиції переможців торгів, які не відповідали вимогам тендерної документації. Тепер, згідно з оновленою редакцією закону «Про публічні закупівлі», їм дають добу на усунення недоліків. Згідно із статтею 29 Закону Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в двох випадках:

  • в документах що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону;
  • в документах на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

«Учасник, якому надали 24 години мав, на думку замовника, недоліки в саме в документах на підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, тому використання замовником норми статті 29 Закону є виправданим»,  —   підкреслює фахівець у сфері публічних закупівель платформи «Ліга антитрасту» Анна Сулима.

Початково нижчу ціну (на 20% нижче очікуваної вартості закупівлі) на тендері запропонувало ТОВ «Євробуд Плюс», однак Замовник відхилив його пропозицію через те, що компанія мала податкову заборгованість.

«Станом на 02.06.2020 платник податків має податковий борг та відповідно до пункту 88.2 статті 88 Податкового кодексу України у органів державної податкової служби виникло право податкової застави на майно такого платника», — вказано у протоколі розгляду тендерних пропозицій.

За словами Анни Сулими, такі дії замовника теж є виправданими також через нову редакцію закону «Про публічні закупівлі», яка визначає, що Замовник має обов’язково відхилити пропозицію учасника, який має заборгованість.

«Попередня редакція Закону дозволяла замовнику на власний розсуд вирішувати, чи відхиляти учасника з податковим боргом, в той час як нова редакція цієї норми має імперативний характер та зобов’язує замовника відхилити пропозицію такого учасника»,  —   каже Анна Сулима.

Марина Ансіфорова, «Наші гроші»