«Метробуд» за 79 мільйонів відремонтує тунелі між станціями метро Почайна і Т.Шевченка
02.07.2020   //   374 Переглядів

КП «Київський метрополітен» 25 червня за результатами тендеру замовило ПрАТ «Метробуд» ремонт за 79,49 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До червня 2021 року вночі мають капітально відремонтувати перегінні тунелі на ділянці між станціями «Тараса Шевченка» та «Почайна» Оболонсько-Теремківської лінії. Йдеться про підготовчі роботи, влаштування тимчасових шурфів, демонтаж оправи, влаштування підняття, хімічне закріплення ґрунтів відкритим і закрити способом, обслуговуючі процеси та відновлення благоустрою. Гарантійний строк становить десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найбільша сума у 15,18 млн грн. піде на 2 462 т скла натрієвого рідкого каустичного для хімічного закріплення ґрунтів по 6 167 грн./т. На ринку його можна знайти по 6 500 грн./т при замовленні більше тонни.

Кальцій хлористий технічний 1 сорту на 14,10 млн грн. коштує 11 500 грн./т. У відкритих джерелах його гуртові ціни починаються від 12 300 грн./т при замовленні більше 5 тонн.

Тюбінги чавунні перегінні нормальні оброблені зовнішнім діаметром кільця 5,49 м обійдуться у 73 700 грн./т, а балки двотаврові зі сталі марки 18пс – у 25 970 грн./т.

Розчин готовий кладковий важкий цементний М100 коштує 1 274 грн./куб. м. У квітні на тендері Національної служби здоров’я України ціна була трохи вища – 1 389 грн./куб. м.

Ціни бетону, щебеню, піску та деревини відповідають ринку та іншим тендерам.

Вартість договору на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 80,12 млн грн.

Конкурентами переможця були київське ТОВ «Ноер-Сістем Груп» Євгена Ущеки і Василя Івасенка, одеське ПП «Теплоенергоавтоматика» Родіона Нікітіна, київське ТОВ «Корум Шахтспецбуд» Ріната Ахметова і ПАТ «Київметробуд». Причому «Корум Шахтспецбуд» безуспішно скаржилась в АМКУ на всіх чотирьох своїх конкурентів.

Пакет у 25% акцій «Метробуду» належить Олегу Токареву – голові наглядової ради «Київметробуду». Ще 15% має домініканська фірма «T&A Industries Ltd», яка володіє 8% акцій «Київметробуду». Також акціонерами «Метробуду» є Анна Дзюба, Олександр Ляпунов, Лілія Васильченко, Сергій Софійський, Наталя Олексенко, Ірина Бєлицька.

Нагадаємо, поліція Києва веде розслідування проти службових осіб «Київметробуду» і «Метробуду». Підставою для початку кримінального провадження у травні 2018 року стала заява акціонера «Київметробуду» і «Метробуду» про вчинення двома службовцями цих фірм дій, спрямованих на розтрату довіреного їм майна в особливо великих розмірах.

На 2 квартал 2018 року «Київметробудом» володіли ПрАТ «Вестінтро» (23%), ПрАТ «Інтровест» (23%), вірґінська «Vantaris Ltd» (23%), кіпрська «Berezania Holding Ltd» (15%) і домініканська «T&A Industries Ltd» (8%).

На думку слідства, керівник «Вестінтро» і «Інтровест» 20 квітня 2018 року без належних на те статутних повноважень відчужив їхні акції в «Київметробуді» на користь відповідно ТОВ «ІБК-Сервіс» і ТОВ «КСУ «Котломонтаж-23», які потім відчужили їх відповідно на користь британської «Contemporary Construction Systems Llp» і кіпрської «Catsana Ltd».

Так само «Метробуд» нібито незаконно відчужив на користь «Київметробуду» рухоме майно, у тому числі тунелепрохідні комплекси Wirth TB628H/EPB і Herrenknecht d635.

Після цього, як розповів потерпілий заявник слідству, відбулися загальні збори акціонерів «Київметробуду» і «Метробуду», на які його не допустили. Він стверджував, що вхід у приміщення по вул. Прорізна, 8 блокували озброєні особи кавказької національності.

На 1 квартал 2020 року «Київметробудом» володіють британська «Contemporary Construction Systems Llp» (23%), кіпрська «Catsana Ltd» (23%), вірґінська «Vantaris Ltd» (23%), домініканська «T&A Industries Ltd» (8%) і панамська «Sun Capital Private Foundation» (15%). Детальніше про нових акціонерів читайте тут.

СБУ з листопада 2019 року веде кримінальне провадження щодо тендеру на будівництво лінії метро від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар вартістю 5,98 млрд грн., виграного «Київметробудом» у листопаді 2018 року. Як вважає слідство, за допомогою «корупційних зв’язків в Кабінеті міністрів» генпідрядник отримав змогу отримати аванс у розмірі 95% (замість 30%) і користуватися ним 24 місяці (замість трьох місяців).