Держкосмос дав китайцям ще 27 мільйонів на супутникову розвідку за торішньою ціною
01.07.2020   //   90 Переглядів

Національний центр управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України 26 червня уклав угоду з корпорацією «China Great Wall Industry Corporation» («CGWIC», Китай) про послуги із надання бортового ресурсу супутника на $1,00 млн, або 27,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У вересні 2018 року корпорація виграла підряд Національного центру управління та випробувань космічних засобів щодо послуг із надання бортового ресурсу супутника дистанційного зондування землі надвисокої розрізненості на $1,10 млн, або 30,40 млн грн.

Чотири супутники SuperView-1 (01-04) мали провести зйомки земної поверхні у зоні дії наземної приймальної станції Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля радіусом 2 500 км та поза нею за окремою домовленістю. Вказана зона дії включала значну частину Росії, Європу, Закавказзя, Близький Схід тощо.

Обсяг супутникового ресурсу складав 450 умовних одиниць бортового ресурсу, що означало 450 включень бортової апаратури для зйомки і прямої передачі по радіоканалу одного кадру земної поверхні на наземну приймальну станцію замовника.

Зйомка та отримання одного кадру коштувала $2 438, або 68 тис грн.

У липні 2019 року корпорація без торгів отримала ще $1,03 млн, або 27,00 млн грн. Кожен з 1 420 замовлених кадрів коштував утричі дешевше – $726, або 19 тис грн. Закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. Замовник пояснив це тим, що корпорація вже встановила на серверах Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля спеціальне програмне забезпечення для декодування, розпаковки прийнятого від супутників SuperView-1 сигналу та отримання базового продукту дистанційного зондування землі з радіометричною корекцією, корекцією сенсора та системною геометричною корекцією, а також навчила персонал.

Нині ж корпорації замовили ще 1 383 кадри за торішньою ціною – $726, або 20 тис грн.

Замовник знову послався на відсутність конкуренції. Але обрав підставу для переговорної процедури: додаткова закупівля в того самого постачальника протягом трьох років після укладення договору не більше ніж на 50% від його ціни. За його словами, у функціоналі майданчика нібито відсутня правильна підстава. Схоже, йдеться про «zakupki.prom.ua».