«Мотор Січ» узяла 43 мільйони «Авіакону» на ремонт вертолітних двигунів і редукторів
29.06.2020   //   208 Переглядів

ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» ДК «Укроборонпром» 22 червня уклало дві угоди з АТ «Мотор Січ» про ремонтні роботи на загальну суму 42,87 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року капітально відремонтують два редуктори ВР-24 у середньому по 7,49 млн грн. і чотири авіаційні двигуни ТВЗ-117ВМ у середньому по 6,97 млн грн. Згідно відкритих джерел, ці двигуни стоять на вертольотах Мі-8МТ, а редуктори – на Мі-24.

У 2019 році «Авіакон» замовляв заводу «Мотор Січ» такий ремонт за такими ж цінами.

Нагадаємо, у серпні 2019 року видання «Liga.net» повідомило, що держава Україна в особі одного з підприємств концерну «Укроборонпром» на безоплатній основі отримає 25,00002% акцій АТ «Мотор Січ» (Запоріжжя) – одного з найбільших світових виробників авіадвигунів. При цьому контрольний пакет акцій перейде до інвесторів з Китаю. Цей проект було розпочато «Укроборонпромом» ще при президенті Порошенку, коли концерн курував Олег Гладковський, а його керівником був і залишився Павло Букін.

У прес-службі «Укроборонпрому» підтвердили підписання договору про передачу у власність України 25% «Мотор Січі». Договір про співпрацю підписано між державою Україна в особі держконцерну «Укроборонпром», фірмою «Скайрайзон Ейркрафт Холдінгс Лімітед» і фірмою «Бейджинг Сіньвей Телеком Технолоджі Груп Ко., Лтд.». Приводом для дій стали рішення РНБО і українського уряду, повідомили в дежконцерні.

Договір передбачає передачу 25,00002% акцій ПАТ «Мотор Січ» на користь держави Україна на безоплатній основі. Крім того, договір між акціонерами передбачає порядок спільного управління компанією (Акціонерну угоду), повідомили в «Укроборонпромі».

«Реалізація умов укладених договорів можлива тільки після отримання від АМКУ дозволу на концентрацію. Спільна заява в даний час розглядається», – йдеться в повідомленні Укроборонпрому.

АМКУ відкрив справу і поки ще не виніс рішення про дозвіл на концентрацію. Докладніше «При Зеленському вирішили впустити китайців на «Мотор Січ», чий прихід за часів Порошенка СБУ вважало диверсією»

«За законодавством Укроборонпром не має права створювати СП з іноземними компаніями, тому на вищому державному рівні було прийнято рішення перевести частину акцій Мотор Січ під підприємство Укроборонпрому», – повідомила Liga.net з посиланням на анонімне джерело. За його словами, формальним власником 25% акцій може стати ДП «Івченко Прогрес».

Цим процесом керував заступник секретаря РНБО Олег Гладковський. Після його звільнення процес фактично зупинився. Очікується, що питання «Мотор Січі» з китайською стороною тепер будуть обговорювати з заступником секретаря РНБО Сергієм Кривоносом.

«Мотор Січ» – один з найбільших в світі виробників авіаційних двигунів. Довгий час компанію одноосібно контролював її почесний президент, колишній нардеп В’ячеслав Богуслаєв. У 2016 році великі пакети акцій підприємства були продані іноземним компаніям. У вересні 2017 року СБУ порушила кримінальну справу за статтею «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський райсуд Києва заарештував сконцентровані у власності п’яти офшорів 41% акцій «Мотор Січ».