АМКУ повернув дві фірми на тендер за 177 мільйонів, де лишались «ПБС» з лояльним «ШБУ-77»
26.06.2020   //   188 Переглядів

Адміністративна колегія АМКУ зобов’язала Службу автомобільних доріг у Чернівецькій області скасувати рішення про відхилення ТОВ «Компанія «Євродор» та ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56» на тендері з поточного середнього ремонту дороги державного значення Н-03 Житомир-Чернівці очікуваною вартістю 177,65 млн гривень.

Про це стало відомо з рішень, опублікованих у системі «Прозорро» 19 червня.

Чернівецька САД відхилила пропозицію підприємств «Євродор» та «Хмельницьке ШБУ № 56» через те, що у довідці про наявність техніки компанії начебто не вказали тип транспортного обладнання, в той час як ця інформація у всіх наданих документах компанії містилася, на що й звернула увагу адмінколегія АМКУ.

ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56» додатково оскаржувало допуск до тендеру одного з фаворитів Укравтодору — ТОВ «ПБС». За словами скаржника, «ПБС» теж мало недоліки у тендерній документації: зокрема, вказало неповну інформацію щодо кількості банків, які обслуговують компанію, а також надало накази про прийняття на роботу працівників без їхніх підписів. Адмінколегія АМКУ претензії підприємства до «ПБС» визнала несуттєвими і не задовольнила скаргу в цій частині.

Окрім повернутих «Хмельницьке ШБУ №56» та «Компанія «Євродор», на тендер допустили вищезгадане ТОВ «ПБС» та ТОВ «ШБУ-77», яке виграє тендери на Закарпатті. Для «ШБУ-77» «ПБС» є найбільш частим конкурентом на тендерах: за 2020 рік підприємства у 70% випадків зустрічі на торгах не торгувалися між собою, а у 30% сума знижки тендерної пропозиції становила не більше 4,5%. Лише одного разу сума знижки становила 8,9% – бо на аукціоні зустрілося 6 учасників.

Власником ТОВ «ШБУ-77» є киянин Андрій Білоус – менеджер будівельного холдингу кремлівського олігарха Олега Дерипаски.

ТОВ «ПБС» (Івано-Франківськ): засновником є Іванна Непик, колишня працівниця курорту «Буковель». Вона є бізнес-партнером Віктора Шевченка, рідного брата Олександра Шевченка – екс-директора туристичного комплексу «Буковель», що контролюється групою Ігоря Коломойського. Олександр Шевченко у 2014 році обрався до парламенту від «Блоку Петра Порошенка», а потім вийшов із фракції.