Суд зобов’язав розпочати розслідування дій керівника апарату АМКУ по скарзі вінничанина
18.06.2020   //   145 Переглядів

Суд зобов’язав Офіс Генерального прокурора внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про можливе вчинення кримінального злочину представником АМКУ.  Про це повідомляється у Єдиному реєстрі судових рішень. За даними «Наших грошей», ухвала стосується керівника апарату Антимонопольного комітету Юрія Литвина.

Заяву про можливе вчинення кримінального злочину написав голова вінницького територіального відділення Антимонопольного комітету  Микола Слободянюк. За його повідомленням, керівник апарату АМКУ Юрій Литвин порушив статтю 172 Кримінального кодексу, тобто скоїв грубе порушення законодавства про працю.

Стаття інкримінується у разі, якщо особа незаконно звільнила працівника з роботи за особистих мотивів чи у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» іншою особою. Карається штрафом або позбавленням права обіймати певні посади до трьох років, або виправними роботами до двох років.

Юрій Литвин  з 2017 року перебував на посаді в.о. керівника апарату усупереч результатам не пройденого ним конкурсу. Юрій Терентьєв призначив його керівником апарату поза конкурсом, у якості «виконуючого обов’язки» . Хоча перед цим Юрій Литвин пішов на офіційний конкурс, і отримав недопуск від Комісії з питань вищого корпусу державної служби, розв’язавши ситуаційні завдання всього на 0,44 бали, Це рішення Комісії Литвин пізніше оскаржив у суді, апелюючи до «суттєвих порушень вимог чинного законодавства» при проведенні конкурсу. Одразу після рішення суду очільник АМКУ оголосив конкурс наново.   І в результаті Юрій Литвин  все ж обійняв посаду офіційно.

Нагадаємо, конфлікт між головою  Антимонопольного комітету Юрієм Терентьєвим і очільником вінницького тервідділення триває понад три роки.    У жовтні 2018-го року  керівник  апарату Комітету Юрій Литвин оголосив Миколі Слободянюку догану, чим  позбавив його преміальних виплат. Ще одна догана була оголошена у лютому 2019-го. Обидві, Микола Слободянюк оскаржив у суді.  Попри це, наприкінці 2019-го  очільника тервідділення вінницького АМКУ звільнили.

Нагадаємо, раніше Голова АМКУ Юрій Терентьєв відібрав у Вінницького відділення АМКУ, яке очолював Слободянюк,  завершене розслідування щодо порушення конкурентного законодавства вінницьким виробником масла і передав його Київському відділенню АМКУ, яке очолює однокурсник Терентьєва Олексій Хмельницький. Після чого столичні антимонопольники поховали розслідування з потенційним штрафом до 5% річного доходу, замінивши його «рекомендаціями».