COVID-2019 Після публікації «Наших грошей» ПЛР-аналізатор для госпіталю Авакова подешевшав на 9%
18.06.2020   //   101 Переглядів

Центральний госпіталь МВС України 4 травня опублікував додаткову угоду за 30 квітня до договору із ТОВ «Хоупмедікаллаб» про закупівлю аналізатора проб для виявлення нового коронавірусу. Ціна впала на 9%. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Госпіталь 24 квітня замовив фірмі одну систему полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) Convergys® PCRtist разом із тест-картриджами 1000 шт. для виявлення РНК COVID-19 методом ПЛР Convergys® виробництва корпорації «Convergys» (США) за 2,80 млн грн.

Раніше у квітні Департамент охорони здоров’я Київської ОДА замовив ТОВ «Медична компанія «Емпіріка» дві такі системи на 15% дешевше – по 2,43 млн грн. Але госпіталь оплатить товар після поставки, а Київщина – авансом на строк не більше трьох місяців.

«Наші гроші» опублікували новину з порівнянням цін на початку 4 травня. У кінці того ж дня госпіталь оприлюднив додаткову угоду за 30 квітня про узгоджене зменшення ціни без зміни кількості товару. Ціна зменшилась на 239 тис грн., або 9% – до 2,56 млн грн.

У новій специфікації вказано, що до комплекту разом із системою Convergys® PCRtist входять не 1000, а 1008 тест-картриджів, а також механічний одноканальний дозатор.

А 16 червня госпіталь скупився вже в «Емпіріки» на суму 8,97 млн грн. До 22 червня вона має поставити одну систему Convergys® POC RT-PCR у складі принтера, двох механічних одноканальних дозаторів та 2000 наконечників до дозаторів за 1,23 млн грн. і 6504 тест-картриджів для виявлення РНК COVID-19 методом ПЛР Convergys® по 1 190 грн./шт.

У травні КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» (Київська область) замовляло «Емпіріці» 72 таких тест-картриджів трохи дешевше – по 1 120 грн./шт.

Створеною торік столичною фірмою «Хоупмедікаллаб» володіє та керує киянин Вадим Гавлицький. Він керує логістичним ДочП «Форінтос» компанії «Філіанекс ОУ» (Естонія) Філіппа й Анастасії Маленків, підписантом якого є Галіна Купріянова (усі троє з Естонії).

В Україні Маленки та Купріянова також володіють логістичним ТОВ «ВИМ Агентур».

Створеною в 2016 році столичною «Емпірікою» володіє та керує Анна Лактіонова – дружина Андрія Лактіонова, який з 2017 року очолює Український фонд соціальних інвестицій Мінсоцполітики. Раніше вона керувала ТОВ «Інтерфло Індастрієз Україна».