Екс-чиновник таємно перенесе дачі з-під Подільського мосту в Биківню за 100 мільйонів
17.06.2020   //   571 Переглядів

КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» КМДА 15 червня за результатами тендеру замовила ТОВ «Київська будівельна компанія – Євросервіс» перенесення Русанівських та Воскресенських садів за 99,97 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У квітні 2017 року ТОВ «Комерційне підприємство Укрпожбезпека» виграло підряд щодо виконання робіт із дачної забудови для перенесення Русанівських та Воскресенських садів на вулицю Радистів у Деснянському районі за 55,75 млн грн., з яких воно отримало 52,58 млн грн. Це потрібно для будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро.

У вересні 2019 року ТОВ «Магістральсервіс» виграло новий підряд на 109,50 млн грн. Але згодом договір розірвали без оплати, бо ДАСУ визнала незаконним відхилення дешевших учасників – ТОВ «Керуюча компанія «Приват» і ТОВ «Будівельна компанія «Світбуд».

Тепер новий підрядник «КБК – Євросервіс» до кінця 2021 року має створити декоративну водойму площею 2 200 кв. м, звести 25 садових будинків площею 30-100 кв. м, будинок охорони із громадською вбиральнею, громадську будівлю, влаштувати інженерні мережі, стоянку для пожежного автомобіля та доріг, благоустроїти та озеленити територію.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк на основні несучі конструкції та інженерні комунікації становить десять років, на будівельно-монтажні роботи, в тому числі на дороги, – п’ять років.

Ціна нової угоди на 9% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 109,73 млн грн.

У повторному тендері взяло участь шість компаній: ТОВ «Строймонтаж Сервіс», ТОВ «Інжинірингова компанія «Автомагістраль», ТОВ «Мирбо Лтд», ТОВ «Комерційне підприємство «Укрдорбуд» та вищезгадані «КК «Приват» і «КБК – Євросервіс».

За підсумками аукціону ціна «КБК – Євросервіс», який жодного разу її не знижував, виявилась найвищою. Однак він став переможцем, бо інші п’ять компаній із нижчими на третину цінами було відхилено. Причому цього разу ДАСУ не виявила порушень.

Що до фірм «Мирбо Лтд», «КП «Укрдорбуд» і «КК «Приват», то замовник виявив за допомогою системи «Опендатабот», що вони пов’язані через колишніх і теперішніх засновників та працівників. «КК «Приват» замість своїх документів про досвід подала документи «Мирбо Лтд». Деякі довідки усіх трьох фірм були складені по шаблону із заміною назв. У низці файлів трьох фірм співпали метадані та артефакти друку. Також вони надали майже однакові графіки виконання робіт і фінансування, які не вимагались.

Аналогічний договір «ІК «Автомагістраль» не містив переліку робіт із техзавдання цього тендеру, а її директор підписав пропозицію раніше, ніж фірма дала йому повноваження.

Проект договору «Строймонтаж Сервіс» відрізнявся від наведеного в документації тендеру. Також фірма надала не всі згоди на обробку персональних даних. Крім того, в низці документів вихідна дата реєстрації була 2 лютого, а дата підписання 20 лютого.

Компанія «Укрдорбуд» була відхилена через претензії до електронного-цифрового підпису, ким вона підписувала свою тендерну пропозицію. Причому замовник спочатку відхилив пропозицію фірми у березні, і тоді «Укрбуд» вдало оскаржив в АМКУ це рішення. У травні замовник повторно відхилив фірму, цього разу висунувши низку інших претензій, серед яких була і претензія до ЕЦП.

Столичний «КБК – Євросервіс» належить Олені Лукіній з Ірпеня, а директором фірми є Сергій Бондаренко, який до травня 2020 року керував СКП «Київтелесервіс» Київради.

Бондаренко задекларував частку в дніпровському ТОВ «Ніка-Пласт», співзасновниками якого є Сергій Кривий із Дніпра та Євген Олександрович Кошовий із Закарпаття (не плутати з коміком Євгеном Вікторовичем Кошовим). Кривий також володіє ПП «Ніка».

Раніше переможець як «Трест Трансстрой» належав Раїсі Стрєлковій з Хмельниччини, а перед тим – киянам Олександру Ілюшенку, Борису Кочінашвілі та Олегу Нагорному.

Переможець підтвердив досвід договорами з Ірпінською міськрадою, ТОВ «Норвест», ТОВ «К.А.Н. Строй» (холдинг «KAN Development») і ТОВ «Санаторій «Сосновий бір».

Нагадаємо, жителі Русанівських садів 15 червня перекривали Центральну Садову вулицю, оскільки були незадоволені тим, що з’їзди з Подільського мосту виходитимуть на цю вулицю. А експерт з питань будівництва Георгій Могильний 14 червня написав, що «цієї вулиці немає в діючому Генплані, а нова магістраль районного значення у тому місці передбачена лише у проекті нового Генплану Києва, який не має ніякої юридичної сили».