Укравтодор застосував нову заточку – вимагає річний дохід не менший від розміру тендеру
05.06.2020   //   132 Переглядів

Тернопільське ТОВ «Шляховик-Т» подало скаргу на дискримінаційні умови тендеру на поточний дрібний ремонт дороги державного значення Т-03-02 очікуваною вартістю 8,72 млн грн. Замовником тендеру виступила Служба автомобільних доріг у Волинській області.

У скарзі підприємство вказало на новий нетиповий кваліфікаційний бар’єр, який встановила Служба: «підтвердити обсяг річного доходу за попередній рік у розмірі не меншому, ніж вартість послуг, які він має виконати».

За словами Скаржника, така вимога є дискримінаційною для підприємства, яке було засноване у лютому 2019-го року. За той рік фірма отримала 4,97 млн грн, що є меншим від вимоги САД. Але у 2020 р. фірма вже отримала 10,9 млн гривень, що перевищує суму закупівлі.

У квітні «Шляховик-Т» із знижкою у 25% виграв тендер Служби автомобільних доріг у Львівській області на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання на 212,50 млн грн.

Скаргу підприємства АМКУ залишив без розгляду, мотивуючи це тим, що скарга  не подана до органу оскарження «у строки, встановлені частиною восьмою статті 18 Закону «Про публічні закупівлі».

Схожий кваліфікаційний бар’єр був у тендері на реконструкцію колегіуму №16 Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради: «Середньорічний оборот коштів за останні 4 (чотири) роки (середнє арифметичне значення річних оборотів) має бути не менше 100% від суми Пропозиції». Ця норма була оскаржена в АМКУ і невдовзі тендер відмінили.