Фірма Сапаєва, що заявляв про вимагання відкатів, все ж наробила помилок у ТП, але ДАСУ її виправдовує
04.06.2020   //   312 Переглядів

Пропозиції ТОВ «ШРБУ-48» на п’яти тендерах по ремонту місцевих доріг Черкаської області на 60,39 млн грн. не відповідали вимогам замовника. Про це повідомила «Ліга антитрасту», яка проаналізувала тендерні пропозиції учасника, що компанія завантажила у систему «Прозоро».

Департамент будівництва Черкаської облдержадміністрації відхилив пропозиції «ШРБУ-48», після чого власник фірми Бахтіяр Сапаєв у мережі фейсбук заявив про вимагання відкатів у розмірі 10% від вартості підряду:

«Після відмови ШРБУ 48 платити 10 відсотків відкату, підприємство безпідставно дискваліфікували в 5 тендерах, причому пропозиція ШРБУ 48 була дешевша на 5 мільйонів гривень. Заява про злочин нами направлена в поліцію, прокуратуру і СБУ. Прошу взяти на особистий контроль розслідування цієї справи та зробити оцінку діяльності Бохіна Романа», – написав Сапаєв. (детальніше про події тут)

Разом з тим пропозиція «ШРБУ-48» містила невідповідність тендерній документації, вказали експерти «Ліги антитрасту».

Зокрема, відповідно до умов тендерної документації до складу пропозиції учасника повинен входити акт прийняття робіт з поточного середнього ремонту або декларація про готовність/акт вводу об’єкта до експлуатації, складений до об’єкту за наданим аналогічним договором. Але у складі пропозиції учасника у всіх п’яти тендерах відсутні такі документи, а міститься лише два акти прийняття проміжних і перенесених робіт, що не відповідає умовам тендерної документації.

Водночас Державна аудиторська служба розпочала перевірку цих тендерів, і по одному з них вже завершила моніторинг. Згідно  висновку ДАСУ, замовник порушив законодавство в частині відхилення замовником тендерної пропозиції «ШРБУ-48», і зобов’язав Департамент будівництва Черкаської облдержадміністрації скасувати своє рішення про відхилення пропозиції фірми.  На думку Держаудитслужби «акт проміжного прийняття робіт» та «акт прийняття робіт» – один і той самий документ, і не є підставою для відхилення тендерної пропозиції.

Після інциденту очільник Чернігівської обласної адміністрації Роман Боднар зустрівся з підприємцем. За словами Сапаєва, голова ОДА повідомив, що «грунтовно розбереться у порушених питаннях», але про кадрові рішення або ж якісь подальші дії очільника адміністрації поки не відомо.

Компанія «ШРБУ-48» – найуспішніший дорожній підрядник у Черкаській області. Служба автодоріг області разом з департаментами черкаської  обладміністрації віддала їй понад 4,90 мільярдів гривень.  Керівник «ШРБУ-48» Бахтіяр Сапаєв є одним з найвідоміших шляховиків України. У 2005-2010 роках він очолював Черкаську САД, а в 2010 році – ДК «Автомобільні дороги України». За Януковича «Уманьавтодор», який був у власності Сапаєва, отримав підряд на будівництво моста через Дніпро в Запоріжжі, однак роботи не виконав і автодорівці судились за повернення авансу і штрафів на 313 млн грн. Після тих судів Сапаєв заснував нову фірму «ШРБУ-48», яка і продовжила брати участь у державних тендерах.