ДАСУ перевіряє законність перемоги турецького «Озалтіну» на тендері Укравтодору за 570 мільйонів
03.06.2020   //   266 Переглядів

Управління Східного Офісу Держаудитслужби у Запорізькій області почало перевірку тендеру Служби автодоріг у Запорізькій області з поточного середнього ремонту дороги державного значення М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта на порушення законодавства при проведенні процедури закупівлі. Інформацію про моніторинг опубліковано на сайті «Прозорро».

Моніторинг тендеру вартістю 569,85 млн грн розпочали за результатами звернення громадської організації «Центр протидії корупції».

У квітні турецька фірма «Ozaltіn Іnsaat Tіcaret VE Sanayі AS» виграла два тендери на поточний середній ремонт двох ділянок автомобільної дороги державного значення М-18 Харків-Ялта на загальну суму 1,08 млрд гривень. Її конкурентами були найбільші підрядники Укравтодору «Автомагістраль-Південь» та  «Онур Конструкціон Інтернешнл». Вони  подали скарги до тендерної колегії Антимонопольного комітету на допущення турецької компанії до торгів.

Замовник вимагав, щоб учасник тендеру надав на підтвердження досвіду аналогічні договори в об’ємі 100% по основним видам робіт, які виконані на 85% протягом останніх трьох років.

Конкуренти виявили, що турецька компанія надала досвід виконання по договору, який був укладений раніше ніж три роки тому. Крім цього, фірма не надала у тендерній пропозиції договори лізингу техніки; документів, які підтверджують працевлаштування деяких робітників; надала відгук від замовника по аналогічному договору, який містив не повний перелік інформації.

«Онур» та «Автомагістраль-Південь» майже одночасно подали свої скарги на допуск «Озалтіну» до тендеру, і також разом відкликали всі чотири скарги по обом тендерам (детальніше про це  «Наші Гроші» писали тут), не давши Антимонопольному комітету оцінити правомірність допуску турецької фірми.

Турецький холдинг «Ozaltіn» заснований бізнесменом Нурі Озалтином у 1965 році. Компанія займається будівництвом інфраструктурних проектів, енергетикою  та туризмом.