Міністр Степанов підсунув Кабміну документ з подвійним заробітком двом київським лікарням
02.06.2020   //   235 Переглядів

Представлений на засіданні уряду 27 травня міністром охорони здоров’я Максимом Степановим проект постанови виявився кардинально відмінним від документу, який в підсумку підписав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Їх об’єднує тільки фігурування в них двох столичних лікарень, послуги яких потрапили до переліку платних в рамках держпрограми.

Про це написала в блозі на «Українській правді» народний депутат Олександра Устінова ( «Голос»).

З 1 квітня 1653 лікарні другої ланки (всі комунальні лікарні України, а також понад 60 приватних клінік і ФОПів) перейшли на нову систему оплати «за послугу». Для цього було потрібно пройти процедуру автономізації, підключитися до електронної системи та підписати договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Майже всі комунальні заклади зазначені умови виконали. Без договору з НСЗУ залишилися тільки два столичних мед заклади – «Центр мікрохірургії ока» та «Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини».

На засіданні уряду Степанов запропонував внести зміни до постанови №391 від 28.03.2018 р. про зміну вимог до медзакладів, до профілю яких відносяться «Центр мікрохірургії ока» та «Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини».  Мова виключно про укладення договору між цими лікарнями і НСЗУ та необхідність до кінця року їх автономізувати.

Степанов зачитав цей документ на засіданні уряд, Устінова стверджує, що це відображено в стенограмі.

Після цього МОЗ розіслало документ,який був проголосований на засіданні уряду. В ньому мова йде вже про внесення до переліку платних послуг, які надаються в рамках програми державних гарантій медобслуговування населення в 2020 році.

Тобто, спочатку за пацієнта за послугу гроші перераховуватиме держава в рамках нової системи, де «гроші ходять за пацієнтом», а потім за цю ж послугу можна буде взяти гроші і у самого пацієнта, бо вона внесена до переліку «платних послуг».

Керівником «Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини» є В’ячеслав Камінський, колишній головний акушер-гінеколог МОЗу часів Раїси Богатирьової. Керівником «Центру мікрохірургії ока» є Любов Денисюк.