Кернес докинув «аваківцям» 155 мільйонів на ремонт будівлі, заставленої у банку росіян
28.05.2020   //   253 Переглядів

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради 22 травня за результатами тендеру замовило ТОВ «Рать» реабілітацію нежитлової будівлі (коригування) за 154,96 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2018 році «Рать» виграла підряд на реставрацію чотириповерхової історичної пам’ятки загальною площею 4 143 кв. м на майдані Павлівському, 4 (КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» Харківської міськради) за 180,75 млн грн. Згодом ціну договору поступово зменшили до 82,44 млн грн., і приблизно стільки ж перерахували підряднику.

Таким чином, сума зменшеної вартості первинного договору та нового договору складає 237,40 млн грн., що на третину більше від початкової вартості первинного договору.

Нагадаємо, комунальне майно площею 3 325 кв. м за цією адресою перебуває у заставі за кредитним договором КП «Центральний парк культури та відпочинку імені М. Горького» Харківської міськради із ПАТ «Промінвестбанк» (див. «Харківські гуляння в борг»). Із 2009 р. цей банк належить державному «Зовнішекономбанку» Росії, спостережну раду якого очолює російський прем’єр-міністр. У 2008-2012 рр.. ним був Володимир Путін.

У 2017 році «Промінвестбанк» хотіли купити нардеп Максим Микитась, Вадим Столар і близький до мера Харкова Геннадія Кернеса бізнесмен Павло Фукс, але НБУ їм відмовив.

У 2018 році АМКУ почав справу про концентрацію на ринку банківських послуг через купівлю Микитасем 25% «Промінвесбанку».

За новим договором, «Рать» має завершити роботи до кінця 2021 року. Зокрема виконають будівельно-реабілітаційні роботи, реставрують і оздоблять фасад, влаштують внутрішні інженерні мережі, ліфти, електроживлення, блискавкозахист, охоронні та протипожежні системи, відеоспостереження, теплові мережі та індивідуальний тепловий пункт тощо.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Субпідрядником є ТОВ «ДМКА Груп» Дениса Осекіна, який раніше володів ТОВ «СК«Лувр», одним із суперників на первинному тендері щодо цього ремонту.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 156,02 млн грн.

Конкурентами переможця були ПП «Фасад-Сервіс» Назара Ковтуна і ТОВ «Східне проектно-будівельне об’єднання «Східцивільпромбуд» Сергія Борового.

Фірмою «Рать» володіє та керує харків’янин Антон Константинов. Він є співзасновником ПП «Завод стальних конструкцій» одноосібно та ОК «Житлово-будівельний кооператив «Прем’єрівське» з Денис Константиновим і Світланою та Олександрою Настенками.

Олександр Настенко є бізнес-партнером Романа Дружбіна по фірмам, які неодноразово отримували спецдозволи на розробку корисних копалин в різних регіонах України. Дружбін – це колишній бізнес-партнер по ТОВ «Центральна нафтогазотранспортна компанія» Олександра Павлюченка, якого у ЗМІ називають «авторитетом» на призвісько Саша «Браслет». Павлюченко був помічником екс-нардепа від «Народного фронту» Ігоря Котвицького, який у свою чергу є давнім бізнес-партнером міністра МВС Арсена Авакова.