У Кернеса роздали близьким до мерії фірмам 232 мільйони на таємний ремонт проспекту
14.05.2020   //   242 Переглядів

Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради у березні-квітні за результатами тендерів уклало дві угоди про реконструкцію Московського проспекту на загальну суму 231,62 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року ТОВ «Дорожньо-будівельна компанія Профіт» за 145,52 млн грн. повинне реконструювати ділянку Московського проспекту від майдану Конституції до вулиці Богдана Хмельницького довжиною 1,3 км, а ТОВ «Паркінг+» за 86,11 млн грн. – від вулиці Харківських Дивізій до вулиці Ощєпкова довжиною 0,7 км.

Більший тендер передбачає реконструкцію трамвайної колії, проїжджої частини, тротуарів і зовнішніх мереж із залученням субпідрядника ПрАТ «Південспецбуд», а менший – винос мереж і реконструкцію проїжджої частини, системи зв’язку, дощової каналізації та зовнішніх мереж водопостачання із залученням субпідрядника ТОВ «Харківагроснаб».

Підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Переможці змагалися лише між собою. Тому на більшому тендері формальна економія відносно очікуваної вартості закупівлі становить всього 0,3%, а на меншому – 12%.

ДАСУ встановила, що «Паркінг+» не підтвердив наявність матеріально-технічної бази, зварного апарату для зварювання поліетиленових труб та спеціалістів для зварювання сталевих водопровідних труб, тому замовник мав відхилити його з виграного тендеру.

Створеною в липні 2017 року «ДБК Профіт» володіє і керує Олександр Погребняк, який до 2018 року працював майстром у КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження і зливової каналізації». Це комунальне підприємство підпорядковане замовнику нинішніх тендерів – Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради.

«Паркінг+» заснував та очолював до січня 2010 року Володимир Чумаков, нинішній директор Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради. Також Чумаков був радником мера Харкова Геннадія Кернеса з питань ЖКГ. Наразі офіційними власниками «Паркінг+» записано В’ячеслава Блінкіна (колишній бізнес-партнер дружини Чумакова), Олега Гончара та гонконгську фірму «Драгон Інвестмент Девелопмент Лімітед» («Dragon Investment Development Limited»).

Раніше частка Гончара належала Галині Давидовій, яка була партнеркою в кількох фірмах Андрія Шаптали, з яким вони разом отримували землю за «кооперативною схемою».