ДАБІ відмовилася видати фірмі Бондара новий дозвіл на забудову схилу над Олександрівською лікарнею
27.04.2020   //   717 Переглядів

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 7 квітня відмовила ТОВ «Будінформ» у видачі дозволу на виконання будівельних робіт по об’єкту «Будівництво житлового будинку з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом на вул. Мечникова, 7-Б у Печерському районі м. Києва». Про це свідчать дані офіційного сайту ДАБІ.

Держархібудінспекція відмовила у видачі дозволу «Будінформу» у зв’язку з невідповідністю поданих документів вимогам законодавства, а також неподанням деяких документів, необхідних для прийняття рішення про видачу дозволу.

Зокрема, не дотримано норми закону «Про архітектурну діяльність», де йдеться про те, що головний архітектор міста погоджує проектне рішення об’єктів, розташованих в історичній частині міста; назва об’єкта у містобудівних умовах та обмеженнях та наданих ТУ не відповідає назві в завданні на проектування, експертному звіті та проектній документації; відсутня інформація щодо щільності населення у запроектованому житловому будинку, не збережено нормативні відстані від майданчиків для відпочинку, не збережено нормативні площі дитячих майданчиків (у проекті майданчики для дітей вбудовані на першому поверсі житлового будинку).

Крім того, фірма не надала ДАБІ висновок з оцінки впливу на довкілля, план трас зовнішніх інженерних мереж та комунікацій, технічні умови щодо теплопостачання і т.д.

Нагадаємо, «Будінформ» у серпні 2018 року вже отримував дозвіл на будівництво житлового будинку на вул. Мечникова, 7-Б. 15 жовтня 2019 року суд визнав його протиправним та скасував. Апеляційний суд 24 грудня залишив це рішення без змін.

«Будінформ» хоче звести багатоповерховий житловий будинок на ділянці, що знаходиться на схилі Кловського яру над Олександрівською лікарнею.

У компанії заявляють, що запланована висота – 18 поверхів. Разом з тим, у центральній історичній частині Києва існує обмеження на рівні 27 м (орієнтовно 9 поверхів).

У серпні 2019 року закінчився договір оренди між Київрадою і ТОВ «Будінформ».

14 листопада 2019 року Київрада проголосувала за відмову у поновленні оренди ділянки. Однак, 21 лютого суд скасував вказане рішення Київради і визнав оренду поновленою.

Власниками ТОВ «Будінформ» є Лариса Деревянко та Віктор Бондар, народний депутат, співголова депутатської групи «За майбутнє». Керівником фірми є Олександр Падалка, який у 2015 році неуспішно балотувався до Київради від партії «Відродження».

Детальніше про забудову на вул. Мечникова, 7-б у Києві читайте у матеріалі «Схема Бондара».