АМКУ вкотре зніс заточку Укравтодору – тепер з 48-мільйонного ремонту мосту на Харківщині
23.04.2020   //   181 Переглядів

16 квітня тендерна колегія Антимонопольного комітету України зобов’язала Службу автодоріг у Харківській області внести зміни до тендерної документації виключивши з неї дискримінаційні вимоги, які звужують потенційне коло учасників, про це повідомляється у системі «Прозоро».

Скаргу подало ТОВ «Голден констракт» на дискримінаційні вимоги на тендері поточний середній ремонт шляхопроводу на автомобільній дорозі М-20 Харків — Щербаківка, очікуваною вартістю 48,30 млн гривень.

У тендерній документації замовник вимагав від учасника мати досвід виконання договору з розроблення проектної документації автомобільних доріг загального користування,  та  одночасно мати договір на виконання робіт з будівництва/ремонту штучних споруд на автомобільних дорогах загального користування державного значення, укладений протягом останніх 3-х років, в обсязі 100% від об’ємів послуг, визначених замовником  в тендерній документації. Серед перерахованих робіт, замовник вимагав мати досвід з влаштування монолітної залізобетонної накладної плити мостового полотна в обсязі – 222 м3, влаштування гідроізоляції мостової споруди – 978 м та інше.

На думку скаржника, ця вимога є дискримінаційною  і обмежує його  право  вимогою наявності певних обсягів робіт прийняти участь у процедурі закупівлі.

В результаті Колегія АМКУ зобов’язала Харківську САД виключити дискримінаційні вимоги, внісши зміни до тендерної документації.

Аналогічну тендерну заточку щодо підтвердження досвіду будівництва/ремонту доріг у 100% об’ємі Укравтодор лобіює у своїх Методичних рекомендаціях. Вимога звужує коло потенційних учасників тендерів на дорожні підряди до декількох компаній, які забрали майже половину всіх підрядів Укравтодору в минулі роки. Майже щотижня АМКУ змушує обласні служби автодоріг прибрати цю дискримінаційну вимогу, але кожний новий великий тендер замовник прописує її знову.  Таким чином, великі підряди забирають фаворити Укравтодору, а більше сотні компаній не можуть прийняти участь у закупівлях.

ТОВ «Голден Констракт» належить донеччанину Ігорю Шулдаку.